Co jest potrzebne do rozliczenia podatku z Niemiec w Łodzi?

Aby dokonać rozliczenia dochodów z Niemiec, kluczowa będzie niemiecka karta podatkowa (Lohnsteuerbescheinigung). To na niej znajdują się wszystkie istotne informacje dotyczące twojego wynagrodzenia oraz opłaconego podatku dochodowego. W biurze rachunkowym zostaniesz poproszony także o swój osobisty numer identyfikacji podatkowej oraz zaświadczenie potwierdzające twoje dochody uzyskane w Polsce – UE/EOG.

Pamiętaj także, że należy rozliczyć dochody z Niemiec w PIT-36.

1

Podatki Meritum

Rated 4.7 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Jak długo musisz czekać na zwrot podatku z Niemiec w Łodzi?

Jeżeli złożysz formularz w urzędzie skarbowym w terminie, najprawdopodobniej będziesz czekać od 3 do 6 miesięcy. Czy istnieje szansa, aby przyspieszyć ten proces? Najlepiej skorzystać z usług biura rachunkowego – będziesz mieć gwarancję bezbłędnego rozliczenia i dostarczenia wszystkich dokumentów na czas

W takim razie ile kosztuje rozliczenie PIT w Niemczech? Średnio jest to kwota między 300 zł a 600 zł – wszystko zależy jednak od indywidualnej sytuacji podatnika.