Co potrzebne do rozliczenia podatku z Niemiec w Chodzieży?

Kluczowym dokumentem do rozliczenia podatku z Niemiec jest karta podatkowa Lohnsteuerbescheinigung, która zawiera kompleksowe informacje o zarobkach, wpłaconych zaliczkach na podatek dochodowy oraz składkach na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Podobnie jak polski PIT-11, jest ona wydawana przez pracodawcę i obecnie dostępny jest w wersji elektronicznej.

Jeśli wystąpią trudności z otrzymaniem Lohnsteuerbescheinigung, alternatywą może być miesięczny odcinek wynagrodzenia za ostatni miesiąc pracy w odpowiednim roku podatkowym, znany jako „Abrechnung”.

Jednak sam dokument podatkowy to nie wszystko. Starając się o zwrot podatku z Niemiec, konieczne będzie także posiadanie zaświadczenia UE/EOG.

1

Podatki Meritum

Rated 4.7 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Ile jest czasu na rozliczenie podatku z Holandii i Niemiec w Chodzieży?

Jeśli chodzi o rozliczenie zagranicznych dochodów z polskim fiskusem, obowiązkiem podatnika jest złożenie corocznego zeznania podatkowego do dnia 30 kwietnia roku, który następuje po roku podatkowym, którego rozliczenie dotyczy. W sytuacji, gdy wspomniana data przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, czas na przesłanie dokumentów zostaje automatycznie przesunięty na najbliższy następujący dzień pracujący.