Wymagane dokumenty do złożenia deklaracji podatkowej z Holandii w Rozogach

W przypadku rozliczania podatku z Holandii, najważniejszym dokumentem jest roczny raport podatkowy (jaaropgaaf) wydawany przez pracodawcę. Ten dokument podsumowuje zarobki i zapłacone podatki.

Istotne są również wszelkie dokumenty finansowe, jak wyciągi z konta bankowego, informacje o kredytach hipotecznych, dane o pożyczkach studenckich, dokumentacja dotycząca inwestycji i oszczędności, oraz potwierdzenia dotyczące odliczeń podatkowych, które mogą obejmować wydatki na zdrowie, edukację czy donacje na cele dobroczynne – wszystkie te elementy mogą być odjęte od podatku.

1

Podatki Meritum

Rated 4.7 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Dokumenty potrzebne do rozliczenia podatku z Niemiec w Rozogach

Podczas rozliczania podatków w Niemczech, kluczowym dokumentem jest roczny zestawienie wynagrodzeń, czyli karta podatkowa Lohnsteuerbescheinigung (otrzymamy ją od pracodawcy). Ten dokument zawiera szczegółowe informacje o sumie zarobków oraz o kwocie opłaconego podatku dochodowego – najlepiej zgłosić się z nim do odpowiedniego biura rachunkowego w Rozogach. Specjaliści doradzą, jakie inne dokumenty będzie trzeba przygotować.