Jak rozliczyć podatek z Holandii w Legnicy?

Jeżeli mieszkasz w Legnicy i uzyskałeś dochód z Holandii, to zacznij od rozliczenia z polskim urzędem skarbowym – będzie Ci potrzebny do tego formularz PIT-36 z załącznikiem ZG.

Następnie pozostaje rozliczenie w Holandii – w tym celu musisz przesłać do urzędu wszystkie swoje dane osobowe, numeru BSN oraz informacje o dochodach z karty podatkowej (Jaaropgave) na odpowiednim formularzu. Należy go dostarczyć najpóźniej do 1 lipca.

Jak to wszystko załatwić najszybciej? Wybierzesz profesjonalne biuro podatkowe, a, doradcy załatwią za Ciebie wszystkie formalności z holenderskim urzędem skarbowym (Belastingdienst).

1

Podatki Meritum

Rated 4.9 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 5 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Jak rozliczyć podatek z Niemiec w Legnicy?

A co w przypadku dochodów osiągniętych w Niemczech? Tak jak już wspomnieliśmy poza rozliczeniem w Polsce, należy je zadeklarować także w miejscu uzyskania, a więc w Finanzamt. Musimy to zrobić najpóźniej do 31 lipca roku następującego po minionym roku podatkowym. Chcesz mieć więcej czasu? Zgłoś się do biura rachunkowego – rozliczenie ze specjalistami przesuwa termin aż do końca lutego następnego roku.