Do kiedy trzeba rozliczyć się z podatku z Niemiec w Łubiankach?

Wiele osób w Łubiankach zastanawia się, ile jest czasu na rozliczenie podatku z Niemiec? Osoby zobligowane do złożenia niezbędnych dokumentów w Finanzamt, mają czas na złożenie swojej rocznej deklaracji podatkowej do końca lipca, czyli dokładnie do 31 lipca. To finalny termin na przekazanie wymaganych dokumentów rozliczeniowych. Niedotrzymanie tego terminu może prowadzić do nałożenia kar administracyjnych przez urząd.

1

Podatki Meritum

Rated 4.8 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Co jest potrzebne do zwrotu podatku z Niemiec w Łubiankach?

Podczas przygotowywania deklaracji podatkowej konieczne jest zebranie kilku dokumentów. Należy do nich niemiecki dokument podatkowy, znany jako Lohnsteuerbescheinigung, oraz odcinki wynagrodzenia (Abrechnung), które są potrzebne, gdyby z jakichś przyczyn brakowało karty podatkowej.

Ponadto wymagane jest zaświadczenie z polskiego urzędu skarbowego, czyli druk EU/EWR, potwierdzający dochody. Niezbędne są również dane bankowe do przelewu zwrotu podatku, a także dokumentacja potwierdzająca opłacenie składek ubezpieczeniowych poza Niemcami.