Rozliczenie podatku z Belgii? Sprawdź nasz ranking!

Belgia to chętnie obierany kierunek przez Polaków poszukujących dobrze płatnej pracy. Warto mieć świadomość, że legalna praca na terenie tego kraju wiąże się z koniecznością złożenia rocznej deklaracji podatkowej.

Potrzebujesz pomocy z rozliczeniem belgijskiego podatku? Nie wiesz, jak wypełnić zeznanie? Zastanawiasz się, czy należy Ci się zwrot podatku z Belgii? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, zapoznaj się koniecznie z naszym rankingiem biur rachunkowych i wybierz firmę, która pomoże rozliczyć się z belgijskim urzędem i odzyska należne Ci się pieniądze – zapraszamy.

1

Podatki Meritum

Rated 4.8 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

O podatkach

Sprawdź najnowsze wpisy na blogu o podatkach zagranicznych.

Kto może liczyć na zwrot podatku z Belgii?

Co do zasady zwrot podatku z Belgii przysługuje osobom osiągającym legalne dochody na terenie tego państwa – pod warunkiem że z ich wynagrodzenia co miesiąc były odprowadzane zaliczki na poczet podatku (i przewyższały one kwotę, jaką wstępnie założył belgijski urząd skarbowy przy swoich wyliczeniach).

Nadpłata sama w sobie jednak nie trafi na konto podatnika, jeśli nie złoży on w terminie rocznego zeznania do Federale Overheidsdienst Financien (urząd skarbowy w Belgii) – rozliczenie się jest podstawą do otrzymania zwrotu – o ile takowy występuje (zdarzają się również dopłaty).

Jakie są terminy wypłat podatku w Belgii?

Licząc na zwrot nadpłaconego podatku z Belgii, należy uzbroić się w cierpliwość. Choć obecne przepisy nie określają konkretnych terminów wypłat, warto być świadomym, że czas oczekiwania na nadpłatę wynosi od 3 do 6 miesięcy. To, jak szybko pieniądze trafią na konto podatnika, zależy m.in. od tego, czy deklaracja została dostarczona w terminie, a także, czy nie pojawiły się w niej żadne nieścisłości. W przypadku błędów w zeznaniu proces wypłacania zwrotu wydłuża się.

Co jest potrzebne do rozliczenia belgijskiego podatku?

Podobnie jak w innych krajach – do poprawnego rozliczenia się z belgijskim urzędem skarbowym wymagane jest złożenie poprawnie uzupełnionych dokumentów. Jakie druki należy przygotować?

  • Loonfiche – jest to najważniejszy dokument rozliczeniowy. Belgijska karta podatkowa jest źródłem informacji  o dochodach podatnika oraz odprowadzanych składkach na poczet podatku dochodowego. Wystawiana jest ona przez pracodawcę/pracodawców.
  • Druk EU/EWR – zaświadczenie o dochodach, które wystawiane jest przez polski urząd skarbowy. Co ważne: aby prawidłowo rozliczyć podatek w Belgii, dokument musi posiadać pieczątkę fiskusa.
  • Loonbrief lub Individuele rekening – odcinki z wypłaty/roczne zestawienie płacowe. Druki te przydadzą się w momencie, gdy z jakiegoś powodu podatnik nie ma dostępu do belgijskiej karty podatkowej.
  • Kopia dowodu osobistego lub paszportu.
  • Numer konta bankowego.

Podatek w Belgii – rozlicz go w renomowanym biurze rachunkowym!

Rozliczenie podatku z Belgii, choć może wydawać się skomplikowane, w rzeczywistości nie jest takie trudne. Kwestia odpowiedniego podejścia, a także znalezienia zaufanego biura rachunkowego. Ale jak wybrać firmę spośród setek przedsiębiorstw?

Najlepszym sposobem jest skorzystanie z naszego niezależnego rankingu biur podatkowych. Znajdziesz w nim renomowane biura rozliczeń zagranicznych, które od lat specjalizują się m.in. z rozliczaniem się z Federale Overheidsdienst Financien.

Najlepsze biura rachunkowe do zwrotu podatku z Belgii na rozliczpodatek.pl

Dlaczego powstał nasz ranking najlepszych biur rachunkowych? Odpowiedź jest prosta: aby każdy, kto potrzebuje rozliczyć swoje belgijskie dochody (lub z innego kraju zagranicznego), nie musiał godzinami szukać odpowiedniej firmy, która spełni jego oczekiwania. Dzięki zestawieniu każdy podatnik otrzymuje w jednym miejscu „jak na tacy” godne polecenia firmy, stąd też szukanie idealnego biura zamyka się maksymalnie w kilkunastu minutach. W rankingu zestawione zostały najlepsze placówki, które na przestrzeni lat zaskarbiły sobie sympatię osób w całej Polsce.

Gdzie rozliczyć podatek z Belgii? Internet jako wybór numer jeden

Jedno z najczęściej padających pytań w wyszukiwarce: gdzie najlepiej rozliczyć się z belgijskich podatków?

Choć jeszcze do niedawna mogłoby się wydawać to niemożliwe, w dzisiejszych czasach jest jak najbardziej realne: najlepszym miejscem do załatwienia formalności z belgijskim urzędem skarbowym jest Internet. Dzisiejsza technologia sprawia, że jako podatnicy, nie musimy być w Belgii, aby dostarczyć zeznanie w ręce urzędników.

Znacznie lepszym i szybszym wyjściem jest przygotowanie e-deklaracji do Federale Overheidsdienst Financien. Rozliczenia online to tak naprawdę od lat rozwiązanie numer jeden zapewniające maksymalną wygodę – zwłaszcza wtedy, gdy decydujemy się na pomoc profesjonalnego biura rachunkowego.

Biura rozliczające podatek z Belgii w zasięgu wzroku

Nawiązując do poprzedniego akapitu, czyli rozliczania się online, warto wspomnieć, że dzięki Internetowi każda osoba – niezależnie od tego, skąd pochodzi – z łatwością może skorzystać z usług biura rachunkowego. Jeszcze kilkanaście lat temu takie placówki najczęściej znajdowały się w większych miastach, do których trzeba było niekiedy pokonać kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów.

W dzisiejszych czasach jednak możliwością tak naprawdę nieograniczone – nie ma znaczenia, czy mieszkasz w mieście, czy na wsi – dzięki rozliczpodatek.pl możesz odezwać się do biur rachunkowych obecnych w całej Polsce. Często mają one placówki w kilku lub kilkunastu miejscowościach (praktycznie w każdym województwie).

Co ważniejsze jednak: firmy te nie wymagają często przyjazdu do fizycznej placówki – wszystkie formalności możesz załatwić przez Internet lub telefonicznie, dlatego też możesz być np. w Belgii i stamtąd skorzystać z pomocy konsultantów z Polski.

Zwrot belgijskiego podatku – opinie o biurze czynnikiem ułatwiającym wybór

Czytając o rozliczeniach online, można dojść do wniosku, że takie rozwiązanie nie zapewnia bezpieczeństwa. To jednak błędne myślenie! Dlaczego?

Na rozliczpodatek.pl możesz poznać opinie o danej firmie, co powinno ułatwić wybór idealnej placówki, spełniającej Twoje oczekiwania. Nie ma bowiem lepszego potwierdzenia renomy danej firmy, aniżeli prawdziwe głosy ludzi, którzy mieli okazję korzystać z usług takiego przedsiębiorstwa.

Nasza strona pomaga Polakom dokonać dobrego wyboru za pomocą dwóch modułów:

  • systemu ocen (oceny od 1 do 5),
  • sekcji komentarzy.

Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj opinii podpowie, do jakiego biura rozliczeń zagranicznych się zgłosić. W tym miejscu warto dodać, że nasze głosy nie są generowane automatycznie przez roboty – za każdym komentarzem kryje się prawdziwa osoba. Celem naszego serwisu jest to, aby każdy Polak, który wyjeżdża do Belgii (lub innego kraju), mógł w bezpieczny sposób rozliczyć się z podatku.

Rozliczałeś podatek z Belgii z pomocą jednego z biur rachunkowych obecnych w naszym zestawieniu? W takim razie prosimy o zostawienie oceny lub napisanie komentarza!

Firmy rozliczające belgijskie podatki – lata doświadczenia

Belgia od lat jest popularnym kierunkiem wyjazdu wśród Polaków – sam fakt jednak nie jest zaskakujący. Dobre zarobki i stabilne zatrudnienie przemawiają za tym, aby wyjechać właśnie tam i w relatywnie krótkim czasie podreperować domowy budżet.

Z racji popularności Belgii jako miejsca pracy, najlepsze biura rachunkowe już kilkanaście lat temu zaczęły interesować się belgijskimi podatkami, co obecnie zaowocowało wieloletnim doświadczeniem w kontakcie z Federale Overheidsdienst Financien i świetną znajomością systemu podatkowego właśnie z tego kraju. Co to oznacza dla pracujących tam Polaków?

Tyle że w każdej chwili mogą poradzić się doświadczonych specjalistów, którzy doskonale orientują się w obecnych przepisach podatkowych. Współpraca z biurem rachunkowym jest swego rodzaju gwarancją poprawności rozliczenia podatku w Belgii i Polsce, co pozwala oszczędzić nie tylko czas, ale i nerwów.

Szybki zwrot podatku z Belgii – biura rachunkowe, które cenią Twój czas

Wspomnieliśmy na początku, że na nadpłatę podatku przychodzi czekać czasem nawet do 6 miesięcy. Warto jednak wiedzieć, że terminowe złożenie deklaracji podatkowej, w której wszystkie informacje zostały prawidłowo zawarte, niejednokrotnie pozwala cieszyć się szybszą wypłatą.

Jeśli nie chcesz długo czekać na przelew od belgijskiego urzędu skarbowego, powinieneś rozważyć współpracę z jednym z biur rachunkowych. Doświadczeni konsultanci zadbają o to, aby deklaracja została sporządzona w prawidłowy sposób i dotarła w ręce urzędników na czas.

Pamiętaj: im szybciej przygotujesz zeznanie, tym lepiej! Dlatego też nie czekaj i już dziś odezwij się do wybranego biura rozliczeń zagranicznych.

Zwrot podatku z Belgii – forum? Nie musisz już z niego korzystać!

Jeszcze do niedawna porad dotyczących rozliczania podatku z Belgii szukało się na forum. Oczywiście, głosy ludzi, którzy podpowiadali, jak wygląda to “od środka” były pomocne – minusem jednak było oczekiwanie na odpowiedź – czasami dniami lub nawet tygodniami.

Dziś jednak nie potrzebujesz forum, aby liczyć na belgijski zwrot podatku. Zamiast tego lepiej skorzystać z naszego rankingu, wyszukać biuro i odezwać się do wybranej placówki. Współpracując z firmą rozliczeniową, możesz liczyć na szybką odpowiedź, bezpieczeństwo i nieustanną pomoc.

Skontaktuj się w dowolnej chwili z konsultantem i nie stresuj się, że zbliża się termin rozliczenia, a Ty wciąż nie wiesz, co masz począć ze swoim zeznaniem podatkowym.

Tani zwrot podatku z Belgii – to możliwe!

Czy usługi biur rachunkowych oznaczają duże wydatki? Okazuje się, że niekoniecznie – przeglądając ofertę firm znajdujących się w naszym rankingu, można natknąć się na informacje, że pomoc przy rozliczeniach wyceniana jest na nieco ponad 100 zł. Jest to naprawdę opłacalne finansowo rozwiązanie!

Zwrot podatku z Belgii prostszy, niż myślisz

Jak wspomnieliśmy wcześniej – rozliczenie podatku w Belgii wiążę się z przygotowaniem odpowiedniego zestawu dokumentów, które są potwierdzeniem osiąganych dochodów na terenie tego kraju. Przygotowując zeznanie podatkowe, należy pamiętać również o terminach składania deklaracji – te z kolei zależne są od tego, czy jest się rezydentem belgijskim, czy też nie.

Rozliczanie podatku z Belgii może sprawiać kłopot w przypadku, gdy robimy to na własną rękę. Na szczęście na rynku nie brakuje biur rachunkowych, do których w każdej chwili możesz zwrócić się o pomoc. Współpraca z firmą specjalizującą się w rozliczeniach zagranicznych to tak naprawdę same korzyści. Po pierwsze nie musisz przejmować się poprawnością danych – doświadczeni konsultanci zadbają o to za Ciebie. Podobnie sprawa wygląda z terminem złożenia zeznania – współpracując z biurem, zyskujesz pewność, że deklaracja dotrze w ręce urzędnika na czas. Co więcej, pracownicy takiej firmy przejmą na siebie kontakt z urzędem skarbowym.

Zapoznaj się dokładnie z naszym rankingiem najlepszych biur rachunkowych na rynku i rozlicz podatek w Belgii lub w Polsce w wygodny i bezpieczny sposób. Zapraszamy!

Rozlicz Podatek – zwrot podatku z zagranicy.

Zwrot podatku z Niemiec ~ Zwrot podatku z Holandii ~ Zwrot podatku z Austrii ~ Zwrot podatku z Belgii ~ Zwrot podatku z Norwegii ~ Zwrot podatku z Anglii ~ Zwrot podatku z Czech