Kto musi rozliczyć podatek z Holandii w Ciężkowicach?

Każda osoba, która w danym roku uzyskiwała dochody w Holandii, jest zobowiązana złożyć deklarację w tamtejszym urzędzie skarbowym. Nawet jeżeli pracowałeś w tym kraju wyłącznie kilka miesięcy, a obecnie mieszkasz w Ciężkowicach, to musisz złożyć rozliczenie podatku z Holandii.

1

Podatki Meritum

Rated 4.8 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Kto musi rozliczyć podatek z Niemiec w Ciężkowicach?

W porównaniu do Holandii nie każda osoba osiągająca dochody w tym kraju musi składać rozliczenie podatkoweFinanzamt wymaga tego jedynie od określonych grup, do których zaliczają się:

  • osoby podlegają pod III lub VI klasę podatkową,
  • osoby z nadanym numerem identyfikacji podatkowej (Steuernummer),
  • osoby, które uzyskały w danym roku dodatkowe dochody lub pobrały świadczenia przekraczające 410 euro,
  • osoby w związku małżeńskim (gdy mają V lub VI klasę podatkową).

Tak więc zeznania podatkowego w Finanzamt nie muszą składać między innymi osoby przypisane do I klasy podatkowej, a także małżeństwa, w których obie osoby należą do klasy IV.