Kto jest zobowiązany do złożenia deklaracji podatkowej za dochody z Niemiec w Radziłowie ?

W Niemczech nie każda osoba zarabiająca musi składać roczne zeznanie podatkowe do tamtejszego fiskusa. Dużo osób są zwolnione z tego obowiązku – określony jest przez tzw. rezydencję podatkową danego podatnika.

Pamiętaj, że jako mieszkaniec Radziłowa i rezydent Polski, jesteś zobowiązany do rozliczenia się z polskim urzędem skarbowym z zagranicznych dochodów. Zarobki z Niemiec należy wykazać w deklaracji PIT-36/ZG, którą należy dostarczyć do odpowiedniego urzędu skarbowego najpóźniej do końca kwietnia.

1

Podatki Meritum

Rated 4.8 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Jakie dokumenty są wymagane do rozliczenia podatku z Niemiec w Radziłowie?

Kluczowym dokumentem jest karta Lohnsteuerbescheinigung, będąca odpowiednikiem polskiego PIT-11. Zawiera ona wszelkie dane dotyczące zarobków, a także informacje o zapłaconych zaliczkach na podatek i ubezpieczenie. Te informacje są niezbędne do prawidłowego wypełnienia formularza PIT-36 oraz dołączonego załącznika ZG, a także uzyskania zwrotu podatku z Niemiec.