Kto musi rozliczyć się z podatku z Niemiec w Kraśniku?

Osoby, które były zatrudnione w Niemczech, zazwyczaj nie muszą dokonywać rozliczenia podatkowego. Taki obowiązek istnieje, jeśli masz przydzieloną klasę podatkową III lub VI, prowadzą działalność gospodarczą (Gewerbe) i posiadasz niemiecki numer podatkowy (Steuernummer). Mimo to, warto rozważyć ubieganie się o zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec.

1

Podatki Meritum

Rated 4.8 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Jak rozliczyć się z podatku z Holandii w Kraśniku?

Aby rozliczyć się z podatku z Holandii w Kraśniku, najlepiej skontaktować się z biurem rachunkowym lub doradcą podatkowym, który specjalizuje się w rozliczeniach międzynarodowych. Ważne jest, aby przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, w tym roczne zestawienie dochodów, znane jako Jaaropgaaf.

Specjaliści pomogą w prawidłowym wypełnieniu holenderskiego formularza podatkowego i dokładnym obliczeniu ewentualnego zwrotu. Po skompletowaniu dokumentacji, biuro rachunkowe zadba o jej przesłanie do odpowiedniego holenderskiego urzędu skarbowego.