4.6/5 - (5)

Ile się czeka na zwrot podatku z Niemiec w 2023 roku?

Ile się czeka na zwrot podatku z Niemiec w 2023 roku?

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec w 2022 roku wynosi od 3 do 6 miesięcy – tyle z reguły czekają nasi rodacy na przelew od Finanzamt.

Co ważne jednak: niemiecki urząd skarbowy nie ma określonych terminów wypłat, tak jak to ma miejsce w przypadku polskiego fiskusa. Patrząc jednak na poprzednie lata, zwrot podatku z Niemiec trafia na konta podatników po kilku miesiącach od dnia złożenia deklaracji podatkowej.

Może zdarzyć się jednak, że nadpłata podatkowa nadejdzie o wiele później. Co może być powodem? W tym wypadku istnieją dwa podstawowe wytłumaczenia:

  • podatnik spóźnił się z dostarczeniem rocznego zeznania podatkowego w wyznaczonym terminie (czas na złożenie deklaracji w Niemczech jest do 31 lipca danego roku),
  • podatnik popełnił błąd przy wypełnianiu deklaracji; efektem tego jest konieczność naniesienia poprawek, co automatycznie wydłuża okres oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec.

Chcesz oszczędzić sobie dodatkowego czekania na nadpłatę? Skorzystaj z rankingu najlepszych biur rachunkowych zajmujących się zagranicznymi rozliczeniami, odezwij się do wybranej firmy i ciesz się z szybkiego przelewu od Finanzamt.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM