Zwrot podatku z Niemiec w Katowicach – komu się należy?

Zwrot podatku należeć się będzie każdej osobie, która pracowała w Niemczech i zapłaciła większą sumę zaliczek na poczet podatku dochodowego, niż przewidział to Finanzamt.

Nawet jeżeli nie ciąży na nas taki obowiązek, to warto więc dobrowolne dostarczyć formularz do urzędu skarbowego, kiedy należy nam się zwrot podatku z Niemiec – stosowne obliczenia możemy uzyskać w biurze rachunkowym.

1

Podatki Meritum

Rated 4.7 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Kto musi rozliczyć się z podatku z Niemiec w Katowicach?

Po powrocie do kraju wielu Polaków zadaje sobie to samo pytanie – czy rozliczenie podatku w Niemczech jest obowiązkowe?

U naszych zachodnich sąsiadów nie każdy musi składać deklarację podatkową – na przykład single z I grupą podatkową lub małżeństwa z kombinacją IV i VI. Masz jednak taki obowiązek, gdy urząd skarbowy wyśle do Ciebie pisemne wezwanie do urzędu skarbowego.