Rozliczenie podatku z Niemiec? Sprawdź nasz ranking!

Jak odzyskać podatek z Niemiec? To proste – najlepiej z pomocą wykwalifikowanych konsultantów. Ale jakie biuro rozliczeń zagranicznych wybrać?

Na stronie rozliczpodatek.pl znajduje się ranking najlepszych biur podatkowych w Polsce, które od wielu lat świadczą usługi na najwyższym poziomie. Poznaj bliżej konkretne firmy, zapoznaj się z opiniami, skontaktuj się z wybraną placówką i ciesz się wypłatą należnych Ci pieniędzy – zapraszamy!

1

Podatki Meritum

Rated 4.7 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Przydatne dokumenty

O podatkach

Sprawdź najnowsze wpisy na blogu o podatkach zagranicznych.

Zwrot podatku z Niemiec – komu przysługuje?

Zwrot podatku za pracę w Niemczech przysługuje każdemu, kto był legalnie zatrudniony na terenie tego kraju, a podatek od wynagrodzenia (Lohnsteuer) był wyższy, niż założyli to urzędnicy Finanzamt (niemieckiego Urzędu Skarbowego). Co ważne: aby liczyć na zwrot podatku z Niemiec, należy w terminie złożyć do właściwego organu roczne zeznanie podatkowe. Bez deklaracji nie ma co liczyć na nadpłatę.

Rozliczenie podatku w Niemczech – kto musi, a kto nie?

Warto wiedzieć, że rozliczenie podatku w Niemczech nie jest obowiązkowe dla każdego podatnika. To, czy obowiązek ten występuje, zależy od kwestii zarobkowych, a także zmian życiowych. Kiedy trzeba rozliczyć się z niemieckiego podatku? Złożenie deklaracji będzie konieczne, gdy:

 • w ciągu roku uzyskałeś nieopodatkowane dochody przekraczające 410 € miesięcznie (np. dzierżawa, najem),
 • nie otrzymywałeś wynagrodzenia, natomiast przysługiwało Ci jedno z niemieckich świadczeń (zasiłek chorobowy, rodzicielski, dla bezrobotnych czy urlop macierzyński), które przekraczało 410 € na miesiąc,
 • w ciągu roku wziąłeś rozwód,
 • w ciągu roku owdowiałeś,
 • razem z małżonkiem macie nadaną kombinację klas III i V,
 • posiadasz nadaną III klasę podatkową, a Twój małżonek w ciągu roku przebywał poza granicami Niemiec,
 • w ciągu roku pracowałeś u więcej niż jednego pracodawcy na jednym z LSB,
 • miałeś więcej niż jednego pracodawcę, a na jednym z LSB widniała VI klasa podatkowa,
 • prowadziłeś w Niemczech działalność gospodarczą (Gewerbe),
 • otrzymałeś od Finanzamt wezwanie do rozliczenia z Niemiec.

Rozliczenie podatku z Niemiec – co potrzebne do rozliczenia?

Aby liczyć na zwrot podatku z Niemiec, należy dostarczyć do urzędu odpowiednie dokumenty. Podstawą w tym wypadku jest niemiecka karta podatkowa (Lohnsteuerbescheinigung). Jest to druk, w którym znajdują się informacje o zarobkach. Bez niej rozliczenie podatku z Niemiec nie będzie możliwe. Gdzie ją zdobyć?

Lohnsteuerbescheinigung wystawiany jest na koniec roku przez pracodawcę. Jeśli w ciągu roku pracowałeś u kilku różnych pracodawców, powinieneś od każdego z nich otrzymać kartę podatkową.

Jak rozliczyć podatek w Niemczech bez Lohnsteuerbescheinigung? Jeśli jej nie posiadasz, bez problemu możesz ją zastąpić za pomocą tzw. Abrechnung, czyli miesięcznego odcinka z wypłaty.

Zwrot podatku Niemcy a dokumenty

Jeśli chodzi stricte o zwrot podatku w Niemczech, oprócz wyżej wspomnianej karty podatkowej, do urzędu skarbowego należy dostarczyć również:

 • kopię dowodu osobistego lub paszportu,
 • zaświadczenie UE/EOG; jest to druk, w którym zawiera się informacje o dochodach uzyskanych w innym kraju np. Polsce; warto wiedzieć, że dokument ten musi być podbity przez polski Urząd Skarbowy.

Oprócz tego Finanzamt może poprosić również o załączenie:

 • umowy najmu mieszkania,
 • rachunki za media,
 • bilety potwierdzające dojazdy do pracy (potrzebne w przypadku ubiegania się o ulgi podatkowe).

Rozliczenie podatku z Niemiec – z biurem podatkowym to prostsze!

Chcesz rozliczyć podatek z Niemiec, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? W takim razie skorzystaj z usług profesjonalnego biura rachunkowego. Powierzenie swoich spraw w ręce doświadczonych konsultantów to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, o jakim można pomyśleć.

Odzyskiwanie podatku z Niemiec z biurem rozliczeń zagranicznych jest bardzo proste – kontaktujesz się z placówką, przesyłasz wymagane dokumenty i czekasz na zwrot. Pamiętaj, że specjaliści dokładnie przeanalizują Twoją sytuację, przez co będziesz mógł liczyć na ewentualne ulgi podatkowe. Dzięki współpracy z biurem możesz liczyć na wygodny, bezpieczny i szybki zwrot podatku z Niemiec – bez obaw o kontakt z urzędnikami.

Ranking biur rozliczających podatek z wieloletnim doświadczeniem

Rozliczpodatek.pl to serwis zestawiający renomowane biura rachunkowe o wieloletnim doświadczeniu. W zestawieniu obecne są firmy, które na przestrzeni kilkunastu lat pomogły odzyskać naszym rodakom miliony złotych, co mówi samo za siebie. Znajomość systemu podatkowego, biegłość językowa i opracowane mechanizmy pracy – wszystko to składa się na bogate doświadczenie, dzięki któremu rozliczanie się z podatków jest o wiele prostsze.

Gdzie najlepiej rozliczyć podatek z Niemiec? W Internecie!

To pytanie, które zadaje sobie niemal każdy, kto choć raz wyjechał poza naszą zachodnią granicę i podejmował pracę na terenie Niemiec. Czy rozliczanie się z niemieckich podatków oznacza konieczność udania się do placówki Finanzamt? W dzisiejszych czasach nie ma takiej potrzeby! 

Obecne możliwości technologiczne umożliwiają przygotowanie zeznania z dowolnego miejsca na ziemi. Dlatego też nic w tym dziwnego, że dziś klienci szukają biur rozliczeń zagranicznych oferujących współpracę przez Internet – w końcu tak jest wygodniej i szybciej!

Szukasz firmy rozliczającej podatek z Niemiec online? Lepiej nie mogłeś trafić – właśnie takie przedsiębiorstwa znajdują się w naszym rankingu – poznaj go bliżej już dziś!

Najlepsze firmy rozliczające podatek z Niemiec z całej Polski

Wiesz już, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozliczyć się z Finanzamt i liczyć na zwrot podatku z Niemiec bez wychodzenia z domu. Choć taki model współpracy jest na najwygodniejszy, tak wciąż są osoby, które lubią załatwić formalności w bardziej tradycyjny sposób – udając się do placówki biura rozliczeń.

Jeśli należysz do drugiej grupy osób, nasz ranking biur rachunkowych również okaże się przydatny. Dlaczego? Dzięki niemu sprawdzisz, w jakich miejscowościach znajdują się biura i dokąd możesz się udać. W zestawieniu znajdują się firmy, które posiadają swoje oddziały na terenie całej Polski, stąd też niezależnie od tego, czy jesteś z zachodniej, wschodniej, północnej, południowej, czy centralnej części Polski – już dziś masz szansę udać się do placówki, która znajduje się najbliżej Ciebie.

Rozliczenie podatku z Niemiec – forum to przeżytek!

„Podatek z Niemiec forum”, „zwrot podatku z Niemiec forum” – brzmi znajomo? Właśnie w ten sposób najczęściej osoby pracujące w Niemczech szukają pomocy w wyborze dobrego biura rozliczeń zagranicznych. Choć fora wciąż cieszą się dość dużym zainteresowaniem, tak warto wiedzieć, że istnieją lepsze sposoby na znalezienie odpowiedniej firmy.

Przykładem takiej strony jest rozliczpodatek.pl, na której znajduje się wspomniany ranking biur rozliczających podatki zagraniczne. Dzięki niemu masz szybki dostęp do kilku biur w jednym miejscu – nie musisz już dopytywać innych o konkretną nazwę firmy, adres czy odczucia i czekać na odpowiedź. W naszym zestawieniu znajdują się najważniejsze informacje na temat danego biura rozliczeń, przez co w parę chwil otrzymasz gotowy obraz tego, do kogo się odezwać i jak zabrać się do rozliczeń z urzędem skarbowym.

Zwrot podatku z Niemiec – opinie

Szukając firmy rozliczającej podatek z Niemiec, powinno się kierować przede wszystkim jej renomą. Ale jak sprawdzić, czy dane biuro podatkowe jest godne zaufania? Najlepszym tego wyznacznikiem są oczywiście prawdziwe opinie ludzi, którzy mieli okazję korzystać z pomocy specjalistów w czasie składania deklaracji do urzędu.

Nasz ranking biur rozliczających zagraniczne podatki posiada dwa moduły – jeden, który opiera się na systemie ocen (w skali od 1 do 5), a drugi na sekcji komentarzy. Oba rodzaje opinii są bardzo pomocne w podjęciu decyzji o wyborze konkretnej placówki. Zapoznaj się z odczuciami użytkowników, którzy zostawili po ślad na naszej stronie. Każdy głos jest prawdziwy – nasz ranking jest w pełni niezależny. Naszym celem jest niesienie pomocy rodakom, którzy chcą bezpiecznie i wygodnie rozliczyć podatek za pracę za granicą – nie inaczej jest w przypadku Niemiec.

A jeżeli korzystałeś z pomocy jednego z biur…zostaw ocenę, napisz komentarz i zarekomenduj wybraną firmę – serdecznie do tego zachęcamy!

Zwrot podatku Niemcy – najtaniej w Polsce!

“Zwrot podatku z Niemiec tanio” – w końcu nikt nie lubi płacić za usługi zbyt dużo. Na rozliczpodatek.pl doskonale to rozumiemy i chętnie służymy pomocą, zestawiając w rankingu biura, które za niewielką opłatą pomagają odzyskać nadpłacony podatek. Ile kosztuje rozliczenie PIT z Niemiec? Oferty firm rozliczeniowych zaczynają się już od nieco ponad 100 zł, co jest naprawdę opłacalnym rozwiązaniem, mając na uwadze, że najczęściej nadpłaty podatkowe sięgają paru tysięcy złotych.

Biura rozliczające podatek z Niemiec dbające o bezpieczeństwo klientów

Dla niektórych osób może wydawać się, że rozliczanie podatku z Niemiec przez Internet nie jest zbyt bezpiecznym wyjściem. Nic bardziej mylnego! Wybierając renomowane biuro podatkowe, nie należy martwić się o kwestię bezpieczeństwa. Dlaczego? Takie przedsiębiorstwa słyną z ochrony danych, przechowując dokumenty na dedykowanych i chronionych serwerach.

Szybki zwrot podatku z Niemiec – bo po co czekać?

Oczekiwanie na przelew nigdy nie jest przyjemne – zwłaszcza gdy wypłata się opóźnia. Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec? W tym wypadku musimy uzbroić się w cierpliwość, bowiem pieniądze od Finanzamt trafiają na konta podatników po około 3 miesięcy od złożenia zeznania podatkowego.

Choć czas oczekiwania jest taki, a nie inny, warto wiedzieć, że profesjonalne biura rachunkowe od lat dokładają starań, by zwrot podatku wpłynął na konto tak szybko, jak to możliwe. Co ważne jednak: aby liczyć na szybszą nadpłatę, należy złożyć odpowiednio wcześniej dokumenty do urzędu skarbowego. Dlatego też jeżeli zależy Ci na szybkim zwrocie podatku z Niemiec, odezwij się już dziś do wybranego biura i ciesz się z odzyskanych pieniędzy!

Rozlicz podatek – bezpieczny zwrot podatku z zagranicy.

Zwrot podatku z Niemiec ~ Zwrot podatku z Holandii ~ Zwrot podatku z Austrii ~ Zwrot podatku z Belgii ~ Zwrot podatku z Norwegii ~ Zwrot podatku z Anglii ~ Zwrot podatku z Czech