Rozliczenie podatku z zagranicy w Sandomierzu – do kiedy trzeba złożyć dokumenty?

Każdy kraj ma ustalone terminy dotyczące rozliczenia rocznego – zazwyczaj wszystkie dokumenty złożyć musimy w połowie roku. Finanzamt przyjmuje zgłoszenia o zwrot podatku z Niemiec najpóźniej do 31 maja. W Holandii ostateczna data zależy od naszego statusu – zameldowane osoby obowiązuje termin 1 maja, a te bez meldunku 1 lipca.

Jeżeli chodzi o rozliczenie się z zagranicznych dochodów z polskim urzędem skarbowym, to mamy czas najpóźniej do 30 kwietnia roku następującego po tym, w którym uzyskaliśmy dochód. Zeznanie składamy na formularzu PIT-36/ZG.

1

Podatki Meritum

Rated 4.8 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Co będzie potrzebne, aby odzyskać zwrot podatku z Holandii w Sandomierzu?

Do rozliczenia w Holandii niezbędna będzie karta podatkowa Jaaropgave zawierająca szczegółowy wykaz wynagrodzenia i opłacanych składek na podatek dochodowy i ubezpieczenia emerytalne i zdrowotneKiedy dostaje się Jarograf z Holandii? Pracodawca powinien nam dostarczyć kartę podatkową najpóźniej do połowy marca.