Kto musi rozliczyć podatek z Holandii w Poznaniu?

Osoby, które osiągają dochód na terenie Holandii, są zobowiązane do rozliczenia tamtejszego podatku dochodowego. Dotyczy to zarówno obywateli Holandii, jak i osób z innych krajów pracujących w tym kraju.

Przepisy mogą być skomplikowane, szczególnie w sytuacjach międzynarodowych, więc warto skonsultować się ze specjalistą ds. podatków w celu uzyskania szczegółowych informacji i uniknięcia błędów.

1

Podatki Meritum

Rated 4.8 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Kto musi rozliczyć podatek z Niemiec w Poznaniu?

W przypadku osób zarabiających na terenie Niemiec sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ Jednak często Finanzamt nie będzie oczekiwał złożenia deklaracji. Taki obowiązek mają:

  • osoby z nadanym Steuernummer,
  • podatnik z przyznaną III klasą podatkową lub VI klasą podatkową,
  • osoby prowadzące działalność gospodarczą na terenie Niemiec (Gewerbe),
  • emeryci, renciści,
  • osoby pobierające świadczenia socjalne w Niemczech,
  • podatnicy wezwani do rozliczenia przez niemiecki urząd skarbowy poprzez specjalne pismo.

Jeżeli nie masz pewności, czy musisz się rozliczyć – skontaktuj się z biurem podatkowym, aby uniknąć przykrych konsekwencji.