Rozliczenie podatku z Austrii? Sprawdź nasz ranking!

Austria jest jednym z najpopularniejszych krajów, do których co roku wyjeżdżają nasi rodacy w poszukiwaniu pracy. Warto wiedzieć, że każdy, kto legalnie był zatrudniony na terenie tego kraju, ma obowiązek odprowadzania podatku dochodowego. Zdarza się jednak, że odtrącane zaliczki były zbyt wysokie, przez co na koniec roku podatkowego należny jest zwrot podatku z Austrii. Jak się niego ubiegać?

Jeśli zastanawiasz się, jak rozliczyć się z podatku z Austrii, zdaj się na nasz ranking, w którym znajdują się najlepsze biura podatkowe w Polsce. Dzięki nim masz szansę ubiegać się o należne pieniądze w szybki i bezpieczny sposób – zapraszamy do kontaktu z wybraną placówką.

1

Podatki Meritum

Rated 4.8 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

O podatkach

Sprawdź najnowsze wpisy na blogu o podatkach zagranicznych.

Kto podlega pod obowiązek rozliczenia podatku w Austrii?

Rozliczenie podatku w Austrii jest obowiązkowe w szczególności dla osób, które posiadają status austriackiego rezydenta podatkowego. Do takich podatników zaliczają się ci, których łączny dochód roczny w przynajmniej 90% pochodził z Austrii lub ci, którzy w ciągu roku przepracowali na terenie tego kraju więcej niż 183 dni. Co więcej, z austriackiego podatku powinny rozliczyć się również osoby, których dochód przekroczył 11 000 €.

Nierezydenci zaś (osoby nieposiadające status rezydenta podatkowego, podlegające pod ograniczony obowiązek podatkowy) nie muszą rozliczać się w Austrii, choć mają do tego prawo (w tym również o przyznanie zwrotu podatku).

Ile wynosi zwrot podatku z Austrii?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie: wszystko bowiem zależne jest od indywidualnej sytuacji danego podatnika. Duże znaczenie ma to czy np. posiada status rezydenta podatkowego (z uwagi na możliwość skorzystania z szeregu ulg podatkowych), a także wysokości dochodów. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również kwota wolna od podatku, wynosząca 11 000 € – osoby, które jej nie przekroczyły, mogą ubiegać się o maksymalną nadpłatę podatku z Austrii. Średni zwrot austriackiego podatku na ten moment to około 1 000 €.

Jakie są ulgi podatkowe w Austrii?

Jak zostało wspomniane – na wysokość zwrotu podatku z Austrii wpływa fakt, czy podatnik może skorzystać z przysługujących ulg. Do najpopularniejszych odliczeń zaliczyć można m.in.:

  • ulgę na dzieci (skorzystać z niej mogą ci, którzy pobierają zasiłek Familienbehilfe),
  • ulgę na dojazdy do pracy (odliczenie kosztów w rocznym zeznaniu podatkowym),
  • ulgę na leczenie (odliczenie kosztów leczenia),
  • ulgę związaną z prowadzeniem podwójnego gospodarstwa domowego (sytuacja, w której osoba mieszka i pracuje w Austrii, posiadając jednocześnie centrum interesów życiowych w kraju macierzystym np. w Polsce – przykładem jest tutaj mieszkanie).

Aby liczyć na przyznanie ulgi, należy mieć przygotowane dokumenty, będące niejako potwierdzeniem np. ponoszonych kosztów (dojazd do pracy). Do takowych można zaliczyć paragony czy też bilety autobusowe, kolejowe i tym podobne.

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Austrii?

Podobnie jak w przypadku ulg – do prawidłowego rozliczenia podatku w Finanzamt niezbędne jest zebranie dokumentów, do których zalicza się:

  • Lohnzettel (austriacka karta podatkowa),
  • Arbeitsbescheinigung (potwierdzenie zatrudnienia),
  • kopia dowodu osobistego,
  • kopia zameldowania i wymeldowania z Austrii.

Aby móc ubiegać się o zwrot podatku z Austrii, należy mieć przygotowaną również deklarację E1 (wymagana jest wtedy, gdy podatnik w ciągu roku podatkowego uzyskuje dochody z innych źródeł, które przekraczają 730 €), a także druk EU-EWR (otrzymywany jest od polskiego urzędu skarbowego na podstawie złożonego wcześniej PIT/ZG).

Rozliczenie podatku Austria – najlepsze biura rachunkowe w jednym miejscu

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rozliczenia podatkowe w Austrii i innych krajach zagranicznych mogą być problematyczne. Dlatego też stworzyliśmy ranking biur podatkowych cieszących się najlepszymi opiniami wśród klientów w Polsce. Dzięki niemu masz szansę znaleźć renomowaną firmę, dzięki której złożysz roczną deklarację podatkową do właściwego urzędu skarbowego i będziesz mógł ubiegać się o zwrot podatku z Austrii.

W rankingu znajdziesz renomowane biura rozliczeń zagranicznych, które na przestrzeni lat zdobyły zaufanie wśród Polaków wyjeżdżających za granicę.

Firmy rozliczające podatek z Austrii o wieloletnim doświadczeniu

Co sprawia, że firmy zajmujące się zwrotem podatku z Austrii lądują w naszym rankingu? Jednym z czynników jest ich doświadczenie. W naszym zestawieniu obecne są firmy, które świadczą swoje usługi ponad 20 lat – takie wyniki naprawdę robią wrażenie. Wieloletnia obecność w branży oznacza to, że w biurach pracują profesjonaliści posiadający rozległą wiedzę na temat systemu podatkowego w Austrii (i innych krajach zagranicznych). To z kolei przekłada się na gwarancję jakości usług. Korzystając z pomocy doświadczonych konsultantów, każda osoba zyskuje pewność, że deklaracja podatkowa zostanie wypełniona w sposób prawidłowy. Co więcej, dzięki doświadczeniu pracownicy biura będą wiedzieć, na jakie ulgi możesz liczyć i co można zrobić, aby zwrot podatku był jeszcze wyższy.

Zwrot podatku z Austrii – opinie mówią wszystko

Jak wybrać dobre biuro rozliczające podatek z Austrii? Niewątpliwie najlepszym sposobem jest skorzystanie z opinii i komentarzy osób, które miały okazję współpracować z daną firmą. Prawdziwe odczucia są bowiem najlepszym potwierdzeniem renomy i profesjonalizmu przedsiębiorstwa podatkowego.

I w tym miejscu znów pojawia się wspomniany wcześniej ranking biur rozliczających podatek z Austrii (i nie tylko). Przeglądając nasze zestawienie, masz okazję natknąć się na dwa moduły:

  • skalę ocen,
  • sekcję komentarzy.

Dzięki nim poznasz opinie o biurze rachunkowym i ułatwisz sobie zadanie w poszukiwaniu tej jednej, najlepszej firmy rozliczającej austriackie podatki. Obawiasz się, że oceny i komentarze są sztucznie ustawiane? Tym się nie martw – każdy głos jest prawdziwy. Zależy nam, aby każdy Polak wyjeżdżający do pracy w Austrii mógł bezpiecznie złożyć zeznanie podatkowe do urzędu i liczyć na zwrot podatku.

Zwrot podatku z Austrii – najtaniej w Polsce

Zdajemy sobie sprawę, że chcąc rozliczyć się z austriackich podatków, chcemy jak najwięcej oszczędzić. Dzięki rozliczpodatek.pl takie działanie jest jak najbardziej możliwe – w naszym rankingu znajdują się biura, które – pomimo ogromnego doświadczenia i świadczenia usług na najwyższym poziomie – oferują usługi w bardzo konkurencyjnych cenach.

Dzięki nim nie musisz obawiać się o to, że większość zwrotu podatku z Austrii zostanie przeznaczona na wynagrodzenie biura podatkowego. Zapoznając się z ofertą poszczególnych firm, można zauważyć, że oferta dotycząca rozliczenia podatkowego z Austrii zaczyna się już od nieco ponad 100 zł, gdzie średnia nadpłata tego podatku wynosi około 1 000 €, a więc 10 razy więcej od tego, ile należy „zainwestować” w celu uzyskania zwrotu.

Zwrot podatku Austria – tanio i bezpiecznie

Czy tani zwrot podatku z Austrii oznacza, że cierpi na tym jakość usługi? Nie w przypadku firm znajdujących się w naszym rankingu.

To, że obecne na stronie rozliczpodatek.pl firmy rachunkowe nie mają wygórowanych cen, nie oznacza, że nie są godne zaufania. Co więcej: dla każdego z tych przedsiębiorstw najważniejsze jest, aby klient czuł się bezpiecznie, powierzając swoje sprawy urzędowe.

Niezależnie od tego, którą firmę rozliczającą zagraniczne podatki wybierzesz, możesz liczyć na profesjonalne podejście, a także to, że Twoje dane będą przechowywane na zabezpieczonych serwerach, dzięki czemu zyskasz pewność, że żadna informacja o Tobie, Twoich dochodach, miejscu zamieszkania czy pracy nie trafi w niepowołane ręce.

Gdzie najlepiej rozliczyć podatek z Austrii? Szybko i wygodnie, czyli rozliczenia prosto z Twojego domu

Rozliczenie podatku w Austrii przez Internet? To możliwe – podstawą jest wybranie odpowiedniego biura rachunkowego. Na naszej stronie znajdują się firmy, które świadczą swoje usługi całkowicie online. Nie musisz wychodzić z domu, aby móc rozliczyć się z austriackich podatków. Wystarczy, że skontaktujesz się z konsultantami biura, prześlesz wymagane dokumenty i gotowe. Resztą zajmą się specjaliści, którzy zadbają o poprawność sporządzanej deklaracji, a także o dostarczenie jej na czas w ręce urzędników.

Biura rozliczające podatek z Austrii – gdziekolwiek jesteś

Pracowałeś w Austrii i liczysz na zwrot podatku z tego kraju? A może po prostu jesteś zobowiązany do złożenia rocznej deklaracji podatkowej, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać – i co gorsza – nie masz w pobliżu żadnego biura rachunkowego?

Znamy ten ból – dziś na szczęście nie jest to duży problem – a już szczególnie dzięki stronie rozliczpodatek.pl. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, dzięki rankingowi biur rozliczających zagraniczne podatki, zyskujesz pewność, że znajdziesz firmę, która w każdej chwili pomoże Ci przygotować zeznanienawet jeśli mieszkasz na drugim końcu Polski.

Wszystko to za sprawą wspomnianych wcześniej usług online – w dobie Internetu żadna odległość nie jest problemem!

Szybki zwrot podatku z Austrii – nie trać czasu!

Z reguły nikt nie lubi czekać na nadchodzący przelew – nie inaczej jest w przypadku oczekiwania na zwrot podatku z Austrii. Chociaż austriackie terminy są jasne (na nadpłatę czeka się od 3 do 6 miesięcy), tak warto wiedzieć, że można sprawić, aby urzędnik szybciej rozpatrzył naszą deklarację podatkową. W jaki sposób?

Najlepszym rozwiązaniem jest terminowe złożenie zeznania do austriackiego urzędu skarbowego. O to, aby deklaracja wpłynęła do Finanzamt na czas zadbają pracownicy biura rachunkowego, dlatego też nie warto zwlekać. Jeśli chcesz liczyć na szybką wypłatę należnych pieniędzy, skontaktuj się z konsultantami już dziś – im szybciej, tym lepiej!

Zwrot podatku z Austrii – forum? Teraz jest ranking biur!

„Zwrot podatku z Austrii forum” „jak rozliczyć podatek z Austrii – forum” – tak jeszcze do niedawna najczęściej trzeba było szukać pomocy w Internecie na temat rozliczeń zagranicznych. Dziś jednak możemy stwierdzić, że fora – choć wciąż okazują się pomocne – z powodzeniem można zastąpić czymś, co daje jeszcze większą wygodę, szybkość odpowiedzi i bezpieczeństwo.

Czymś takim niewątpliwie jest nasz ranking. Wchodząc na rozliczpodatek.pl, otrzymujesz jasny obraz na temat danej firmy: opinie, ocenę, lata doświadczenia, adres siedziby, numer kontaktowy – dzięki takim informacjom jeszcze szybciej zaczniesz proces rozliczania podatku z Austrii. Nie musisz czekać dniami czy nawet tygodniami na odpowiedź innego użytkownika – w każdej chwili skontaktujesz się z wybranym biurem rozliczeń zagranicznych, zapytasz się o dowolną kwestię związaną ze zwrotem podatku z Austrii i natychmiastowo otrzymasz odpowiedź.

Ranking biur rozliczających podatek z Austrii 2023 – skorzystaj już dziś!

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozliczeniu podatku z Austrii (lub też innego kraju) – nie czekaj. Zapoznaj się z naszym rankingiem i odezwij się do wybranej firmy. Skorzystanie z pomocy profesjonalistów, dla których kontakty z zagranicznymi urzędami to chleb powszedni, jest najbezpieczniejszym, najszybszym i najlepszym rozwiązaniem, na jakie można sobie pozwolić. Zaufaj najlepszym biurom rachunkowym na rynku i nie przejmuj się formalnościami.

Serdecznie zapraszamy. Rozlicz Podatek – bezpieczny zwrot podatku z zagranicy.

Zwrot podatku z Niemiec ~ Zwrot podatku z Holandii ~ Zwrot podatku z Austrii ~ Zwrot podatku z Belgii ~ Zwrot podatku z Norwegii ~ Zwrot podatku z Anglii ~ Zwrot podatku z Czech