3.5/5 - (2)

Jak rozliczyć podatek z Holandii bez meldunku?

Jak rozliczyć podatek z Holandii bez meldunku?

Osoby, które nie posiadają meldunku w Holandii, również są zobowiązane do rozliczenia podatku z tego kraju. Niezameldowani podatnicy rozliczają się jednak na nieco innych warunkach, niż ci, którzy ten meldunek mają. Dla takich osób przewidziany bowiem jest inny termin dostarczenia deklaracji do urzędu skarbowego – najpóźniej do 1 lipca (zameldowani mają czas do 1 maja).

Co więcej, chcąc rozliczyć podatek bez meldunku w Holandii, należy zwrócić się również ku odpowiedniemu formularzowi. Warto bowiem wiedzieć, że w Królestwie Niderlandów funkcjonują obecnie 3 rodzaje takich druków. Niezameldowani podatnicy powinni złożyć do Belastingdienst tzw. C-form, czyli formularz C.

Chcesz wiedzieć więcej o rozliczeniach podatkowych z Holandii? A może zastanawiasz się, jak rozliczyć się z meldunkiem? Niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji, z tego miejsca zachęcamy Cię do skorzystania z rankingu najlepszych biur podatkowych. W zestawieniu znajdziesz renomowane firmy, które od lat pomagają Polakom w odzyskiwaniu zwrotu podatku z Holandii i innych krajów zagranicznych.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM