Rozliczanie podatku z Holandii w Rumi – obowiązek, o którym trzeba pamiętać

Rozliczenie podatkowe w Holandii to nie tylko możliwość uzyskania zwrotu, ale również wymóg prawny. System podatkowy w tym kraju stanowi, że prawie każdy pracujący musi złożyć roczne zeznanie podatkowe.

Niezrealizowanie tego obowiązku w terminie, lub jego całkowite zignorowanie, może skutkować nałożeniem kar finansowych przez Belastingdienst. W najgorszym przypadku, może to prowadzić do postępowania sądowego, gdzie potencjalne koszty mogą osiągać kwoty liczone w tysiącach euro. Dlatego ważne jest, by nie lekceważyć obowiązku składania deklaracji podatkowych w Holandii.

1

Podatki Meritum

Rated 4.8 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Rozliczenie podatku z Holandii w Rumi – kiedy jest obowiązkowe?

Osoby, które legalnie pracują w Holandii bez stałego meldunku w tym kraju, muszą rozliczyć się z tamtejszym urzędem skarbowym, Belastingdienst, w określonych przypadkach.

Po pierwsze, jeśli otrzymasz z Holandii oficjalne wezwanie (Aangiftebrief) do złożenia rocznego zeznania podatkowego. Po drugie, obowiązek złożenia deklaracji pojawia się, gdy przewidywany zwrot podatku wynosi ponad 15 euro. Po trzecie, jeśli dopłata do podatku wynosi co najmniej 46 euro. Więcej konkretnych informacji o swojej sytuacji uzyskasz od doradców podatkowych.