Rozliczenie podatku z Niemiec w Suwałkach – kiedy należy złożyć deklarację?

Rozliczenie podatku z Niemiec, gdy mieszkasz w Suwałkach, zależy od kilku istotnych aspektów. Jeżeli jesteś rezydentem podatkowym w Niemczech, czyli przebywasz tam powyżej 183 dni w roku, zobowiązany jesteś do opłacania podatków od całkowitych dochodów na świecie. Jeśli jednak Twój pobyt jest krótszy, opodatkowane są tylko zarobki z Niemiec.

1

Podatki Meritum

Rated 4.7 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Zwrot podatku z Niemiec w Suwałkach – jak odzyskać

Jeśli chodzi o zwrot podatku z Niemiec w Suwałkach, masz dwie opcje: możesz zająć się tym samodzielnie lub powierzyć to zadanie specjaliście, jakim jest doradca podatkowy. Proces ten wymaga zebrania dokumentów i wypełnienia odpowiednich formularzy, które różnią się w zależności od Twojej sytuacji finansowej i rodzaju dochodu. Niezbędne będzie posiadanie karty podatkowej Lohnsteuerbescheinigung od pracodawcy.

Po przygotowaniu deklaracji, należy ją przesłać do właściwego urzędu skarbowego. Standardowo termin składania deklaracji upływa 31 lipca roku następującego po roku podatkowym. Jednak korzystając z usług doradcy podatkowego, termin ten może być przedłużony.