Jak uzyskać zwrot podatku z zagranicy we Wrześni?

Aby ubiegać się o zwrot podatku z Holandii lub Niemiec, należy złożyć roczne zeznanie podatkowe w odpowiednim urzędzie skarbowym.

Do rozliczenia zazwyczaj wymagany jest dokument, który potwierdza zarobki oraz składki zapłacone w ciągu roku (Lohnsteuerbescheinigung i Jaaropgave). Jeśli przez cały rok pracodawca potrącał wyższy podatek niż ten wymagany przez urząd skarbowy, istnieje możliwość ubiegania się o zwrot nadpłaty. W tym celu należy w określonym czasie złożyć właściwy formularz zeznania podatkowego.

1

Podatki Meritum

Rated 4.7 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
3

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
4

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
5

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Rozliczenie podatku z Holandii i Niemiec we Wrześni

Rozliczenie podatku z zagranicy na deklaracji PIT-36 muszą złożyć osoby które uzyskały dochody za granicą. Dotyczy to każdego posiadacza statusu polskiego rezydenta podatkowego – dotyczy ich nieograniczony obowiązek podatkowy (konieczność rozliczenia dochodów osiągniętych za granicą, jak i w Polsce).

Termin dla osób podlegających pod obowiązek rozliczania się z polskim urzędem skarbowym jest wyznaczony na 30 kwietnia roku następującego po roku, którego dotyczy rozliczenie – trzeba dostarczyć roczną deklarację podatkową na PIT-36 wraz z dołączonym załącznikiem PIT/ZG.