5/5 - (1)

Jak przyspieszyć zwrot podatku z Holandii?

Jak przyspieszyć zwrot podatku z Holandii?

Najlepszym sposobem na to, aby uzyskać szybszy zwrot podatku z Holandii, jest trzymanie się terminów. Terminowe złożenie rocznej deklaracji podatkowej do Belastingdienst sprawi, że holenderscy urzędnicy szybciej rozpatrzą zeznanie i tym samym – wcześniej wypłacą środki.

Nie oznacza to jednak, że pieniądze pojawią się na koncie dzień czy tydzień po przesłaniu deklaracji. To, ile się czeka na zwrot podatku z Holandii, jest niezmienne od wielu lat. Czas oczekiwania to co najmniej 3 miesiące. Osoby, które spóźnią się z dostarczeniem dokumentów do Belastingdienst mogą czekać na nadpłatę nawet do roku czasu, a więc 12. miesięcy.

Co jeszcze można zrobić, aby przyspieszyć wypłacanie podatku z Holandii? Dobrym rozwiązaniem jest zadbanie o poprawność danych. Warto mieć na uwadze, że ewentualne poprawki, wiążą się z koniecznością złożenia korekty. To zdecydowanie wydłuża cały proces wypłacania pieniędzy.

Oprócz tego na szybszy zwrot holenderskiego podatku wpływ ma również dosłanie oryginalnego zaświadczenia o dochodach, a także przesłanie deklaracji w formie elektronicznej.

Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu zeznania? Sprawdź nasz ranking najlepszych biur rachunkowych, które zajmują się rozliczaniem zagranicznych podatków – zapraszamy.

 

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM