5/5 - (1)

Kiedy przychodzi rozliczenie PIT z zagranicy?

Kiedy przychodzi rozliczenie PIT z zagranicy?

Termin, w jakim otrzymamy zwrot podatku z zagranicy, zależy od kraju, w jakim się rozliczyliśmy. Zazwyczaj decyduje termin złożenia deklaracji, a urzędy nie zawsze mają wyznaczoną konkretną datę, do której przesłać muszą należne nam pieniądze. Poniżej kilka przykładów z najczęściej wybieranych państw przez polskich pracowników.

W Holandii, jeżeli złożysz wniosek już w marcu, rozliczenie powinno przyjść najpóźniej w czerwcu. W przypadku przegapienia terminu – cały proces może trwać od 6 miesięcy do nawet kilku lat. W standardowych przypadkach na decyzję urzędu czekać będziemy około 4 miesięcy.

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec wynosi zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy, podobnie jak w przypadku rozliczenia z Austrii. W Belgii pieniądze otrzymamy po około 6 miesiącach od złożenia deklaracji.

W przypadku rozliczenia PIT z zagranicy w Polsce mamy jasno określone zasady. W przypadku deklaracji składanej elektronicznie urząd skarbowy ma 45 dni na wysłanie zwrotu, natomiast w przypadku tradycyjnego formularza – 3 miesiące.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM