5/5 - (1)

Komu przysługuje zwrot podatku z Niemiec w 2023 roku?

Komu przysługuje zwrot podatku z Niemiec w 2023 roku?

O zwrot podatku z Niemiec mogą ubiegać się osoby, które w ciągu roku osiągały legalne, podlegające opodatkowaniu dochody, a od ich wynagrodzenia pobierane były zaliczki na poczet podatku dochodowego w Niemczech. Warunkiem jest jednak to, by ich suma przekraczała tę wartość, którą założył sobie niemiecki urząd skarbowy, czyli Finanzamt.

Aby móc liczyć na nadpłatę podatkową, należy złożyć roczne zeznanie podatkowe w Niemczech w wyznaczonym terminie – do 31 lipca roku następującego po roku, w którym osiągany był dochód. Niezależnie od tego, czy podlegasz pod ograniczony, czy nieograniczony obowiązek podatkowy – spełniając wyżej opisane warunki, możesz ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec.

Warto jednak mieć na uwadze, że wyższe kwoty przysługują osobom posiadającym status niemieckiego rezydenta podatkowego (nieograniczony obowiązek) – głównym czynnikiem, który ma wpływ na pokaźniejszą wypłatę, mają ulgi podatkowe (nierezydenci nie mogą z nich skorzystać). Aby móc rozliczać się na lepszych warunkach, należy przepracować w Niemczech więcej niż 183 w ciągu roku. Rozlicz się z podatków już dziś z renomowaną firmą. Sprawdź ranking najlepszych biur podatkowych w Polsce i ciesz się z pewnego zwrotu podatku.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM