5/5 - (2)

Jak zalogować się do SKAT?

Jak zalogować się do SKAT?

W Danii każdy podatnik może uzyskać dostęp do swojego osobistego konta na stronie urzędu skarbowego SKAT. Znajdują się tam informacje dotyczące zapłaconych składek oraz karty podatkowej czy status rozliczenia. Platforma ta służy także do składania deklaracji podatkowej online. Aby uzyskać dostęp do indywidualnego konta, potrzebne są numer CPR oraz Tastselv kode (wygenerowane hasło).

Numer CPR zdobędziemy, dopiero gdy posiadać będziemy pozwolenie na pracę oraz duński adres – należy zarejestrować się w Krajowym Rejestrze Ludności (Folkeregisteret). Jest on odpowiednikiem polskiego numeru PESEL i w Danii wykorzystywany jest do załatwiania wszelkich formalności administracyjnych.

Hasło Tastselv kode nadane zostanie podczas pierwszego logowania. W tym celu należy wejść na stronę SKAT, wpisz swój numer CPR i kliknąć FORTSAET. Na adres zameldowania otrzymamy list z 8 cyfrowym kodem, dzięki któremu uzyskamy dostęp do konta, a następnie ustawimy własne hasło.

Pomoc z dostępem do konta osobistego w SKAT mogą zapewnić Ci doświadczeni doradcy podatkowi. Najlepszych specjalistów znajdziesz w naszym rankingu biur rachunkowych.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM