5/5 - (1)

Ile zwrotu podatku z Czech?

Ile zwrotu podatku z Czech?

Średni zwrot podatku z Czech wynosi 20000 koron czeskich, co na chwilę obecną daje około 3800 zł. 

Aby móc ubiegać się o nadpłatę podatkową, należy w terminie złożyć do czeskiego urzędu skarbowego roczne zeznanie, które wypełnia się na podstawie zgromadzonych wcześniej dokumentów, w tym POTVRZENI (odpowiednik polskiego dokumentu PIT-11). Czas na dostarczenie deklaracji ma się do 31 marca następnego roku (czyli: pracując w 2022 roku, deklarację należy złożyć najpóźniej do ostatniego dnia marca 2023 roku).

Na zwrot podatku mogą liczyć wszystkie osoby, które osiągały legalne dochody na terenie Czech, a od ich wynagrodzenia pobieranie były zbyt duże składki na poczet podatku dochodowego.

Zastanawiasz się, czy możesz ubiegać się o zwrot podatku? Masz pytania dotyczące wypełniania czeskiej deklaracji podatkowej? Zdaj się na profesjonalistów, których znajdziesz na stronie rozliczpodatek.pl. W serwisie dostępny jest aktualny ranking najlepszych biur rachunkowych w Polsce, które zajmują się m.in. rozliczeniami czeskimi. Pozwól sobie pomóc i nie przejmuj się formalnościami ze strony urzędników.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM