5/5 - (1)

Jak wygląda rozliczenie podatku z Austrii?

Jak wygląda rozliczenie podatku z Austrii?

Każdy, kto był legalnie zatrudniony w Austrii powinien do końca stycznia otrzymać Lohnzettel, czyli kartę podatkową, stanowiącą podstawę do rozliczenia się z austriackim urzędem skarbowym. Na jej podstawie wyliczane jest zobowiązanie podatkowe oraz ewentualny zwrot podatku z Austrii. Chcąc rozliczyć się z Finanzamt, należy przygotować roczną deklarację podatkową (na podstawie informacji z Lohnzettel) oraz skompletować pozostałe dokumenty rozliczeniowe: druk EU-EWR, kopię zameldowania w Austrii, kopię karty ubezpieczeniowej, zaświadczenie o zameldowaniu.

Posiadając wszelkie druki, należy przesłać swoje zeznanie podatkowe do urzędu – ma się na to czas najpóźniej do 30 września 2023 (rozliczając się za 2022 rok).

Potrzebujesz pomocy w rozliczeniu podatku z Austrii? Ranking najlepszych biur rachunkowych, który znajdziesz na naszej stronie, ułatwi Ci wybór profesjonalnych doradców, którzy zadbają o bezpieczeństwo i poprawność Twoich danych na deklaracji, a także dopilnują, aby zeznanie trafiło w ręce austriackich urzędników na czas.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM