5/5 - (1)

Jakie są kary za nierozliczenie podatku z Holandii?

Jakie są kary za nierozliczenie podatku z Holandii?

Rozliczenie podatku z Holandii w większości przypadków jest obowiązkowe dla większości osób osiągających legalne dochody na terenie tego kraju. Zdarza się jednak, że nie wszyscy respektują wezwanie do złożenia rocznej deklaracji do Belastingdienst. Należy być świadomym, że nierozliczenie podatku w Holandii skutkuje karami finansowymi, które w niektórych przypadkach mogą być naprawdę dotkliwe. Holenderski urząd skarbowy bowiem może ukarać spóźnialskich lub tych, którzy w ogóle nie dostarczyli deklaracji karą w wysokości od 369 euro do nawet 984 euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 4600 zł.

Nie należy jednak obawiać się kar – grunt to nie zwlekać z przygotowaniem i wysłaniem zeznania do Belastingdienst. Warto wiedzieć, że zanim urząd nałoży na nas karę, wyślę pierw pismo przypominająceAangiftebrief.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja deklaracja dotrze do właściwego urzędu skarbowego na czas, skorzystaj z pomocy profesjonalnego biura rozliczeń zagranicznych. Nie wiesz, do kogo się odezwać? Nasz ranking najlepszych biur podatkowych powinien ułatwić Ci zadanie – zapraszamy!

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM