Rozliczenie podatku z Holandii? Sprawdź nasz ranking!

Holandia to kraj, do którego od wielu lat chętnie wyjeżdżają nasi rodacy w poszukiwaniu dobrze płatnej i stabilnej pracy. Bardzo często zdarza się, że na koniec roku podatkowego Polacy pracujący w kraju tulipanów mogą liczyć na holenderski zwrot podatku. Jak się o niego ubiegać?

Jeśli interesuje Cię rozliczenie podatku z Holandii, skorzystaj z naszego rankingu biur podatkowych. Znajdziesz w nim najlepsze firmy specjalizujące się w odzyskiwaniu pieniędzy z zagranicy, w tym również z Królestwa Niderlandów. Poznaj opinie, wybierz odpowiadającą Ci placówkę, skontaktuj się z konsultantami i ciesz się szybkim i bezpiecznym zwrotem podatku z Holandii – zapraszamy!

1

Podatki Meritum

Rated 4.8 out of 5

Biuro istnieje od 2009 roku i posiada ponad 900 zweryfikowanych opinii w Google i Facebook. Firma obsługuje Klientów w 183 punktach obsługi w całej Polsce.

Węgierska 31, 33-300 Nowy Sącz
2

Aangifte24

Rated 4.7 out of 5

Aangifte24 to pierwsza aplikacja  do rozliczeń w Holandii. Dzięki tej apce możemy rozliczyć podatek i zamówić weryfikację doradcy podatkowego. Aplikacja dostępna jest w 7 językach.

Belasting Aangifte B.V. in Lelystad, Wold 23 47, 8225BB
3

Holandia.org

Rated 4.9 out of 5

Holandia.org jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która zajęła się dbaniem o interesy Polaków w zagranicznych urzędach. Firma podczas 15 lat swojej działalności odzyskała dla swoich klientów ponad 150 milionów złotych z nienależycie naliczonych zaliczek na  podatek dochodowy oraz zaniżonych ulg.

holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III 44-100 Gliwice
4

Megatax.com

Rated 4.8 out of 5

Warszawska spółka Megatax istnieje od 2014 roku. Średnia z opinii Google to 4,9.

Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8/99, 03-984 Warszawa
5

Fenixtax

Rated 1 out of 5

Fenixtax założony został w roku 2003. Firmę cechuje wysoki profesjonalizm. Średnia z opinii w Google to 4,6 na 5 gwiazdek. Firma specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych z Holandii i Niemiec.

Żywiecka 155a Bielsko Biała
6

Tax-Pol

Rated 5 out of 5

Działalność w zakresie zwrotu podatków firma rozpoczęła w 2001 roku. Tax-Pol rozrasta się szybko i sprawnie, a jej rozwój nie ogranicza się do prowadzonej dotychczas działalności.

Wałbrzyska 6 52-314 Wrocław

Przydatne dokumenty

O podatkach

Sprawdź najnowsze wpisy na blogu o podatkach zagranicznych.

Rozliczenie podatku w Holandii a zwrot – komu przysługuje nadpłata?

Każdy legalnie pracujący w Holandii Polak (na podstawie umowy o pracę) może liczyć na uzyskanie zwrotu za swoją pracę – pod warunkiem, że jego pracodawca odprowadzał składki na podatek dochodowy do holenderskiego urzędu skarbowego (Belastingdienst). W takim wypadku ubieganie się o nadpłatę jest całkowicie legalne i co najważniejsze – opłacalne.

Rozliczanie pracy w Holandii – obowiązek, o którym trzeba pamiętać

Obecny system podatkowy w Holandii mówi jasno: złożenie rocznej deklaracji jest nie tylko przywilejem (ze względu na wysokie prawdopodobieństwo wypłaty zwrot podatku), ale także obowiązkiem. Należy mieć świadomość, że spóźniając się lub całkowicie nie dostarczając do Belastingdienst zeznania, można narazić się na mniejsze lub większe kary finansowe, a w skrajnych przypadkach rozprawą w sądzie, gdzie koszty mogą być liczone nawet w tysiącach euro – dlatego też nie należy bagatelizować tematu składania deklaracji w Holandii.

Rozliczenie holenderskiego podatku – kiedy jest obowiązkowe?

Każda osoba, która legalnie pracowała na terenie Holandii, ale nie jest na stałe zameldowana w tym kraju, musi rozliczyć się z Belastingdienst w kilku sytuacjach. O czym mowa?

  • W momencie otrzymania stosownego pisma z Holandii – może się zdarzyć, że holenderski urząd skarbowy wyśle do Ciebie pismo (Aangiftebrief). Jest to druk wzywający do złożenia rocznego zeznania podatkowego.
  • Gdy zwrot podatku przekracza 15 euro – jeżeli kwota zwrotu podatku jest wyższa, niż 15 euro, powstaje obowiązek złożenia deklaracji. Jeśli jednak nadpłata jest niższa – sporządzenie zeznania nie jest konieczne.
  • W sytuacji, w której należy dopłacić organowi podatkowemu co najmniej 46 euro – bywa tak, że zaliczki na podatek z tytułu pracy na terenie Holandii, które są pobierane przez pracodawców, były zbyt niskie. W takim wypadku musimy liczyć się z dopłatą. W momencie, gdy przekracza 46 euro, należy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Jeśli nie – o zeznaniu nie trzeba myśleć.

Niezbędne dokumenty do rozliczenia dochodów z Holandii

Niezależnie od tego, czy podatnikowi należy się zwrot podatku, czy też nie – składając zeznanie do urzędu skarbowego w Holandii w danym roku podatkowym, należy przygotować odpowiedni plik dokumentów będących potwierdzeniem podjętej pracy zarobkowej, a także tożsamości pracownika. Jeśli pracowałeś legalnie na terenie Holandii, przygotuj dokumenty z poniższej listy.

  • Karta podatkowa (Jaaropgaaf) – najprościej mówiąc: jest to odpowiednik polskiego PIT-11. Na karcie podatkowej znajdują się informacje o osiąganych przez pracownika dochodach. Jarograf (tak potocznie jest nazywany), wystawiany jest przez pracodawcę na koniec roku podatkowego. Jeżeli pracowałeś za granicą u kilku pracodawców, od każdego z nich powinieneś otrzymać po jednej karcie.
  • Zaświadczenie UE/WE – dokument pobierany w polskim Urzędzie Skarbowym. W druku znajdują się informacje o wszystkich dochodach podatnikach – nie tylko tych osiąganych na terenie Holandii. Dzięki niemu Belastingdienst może ustalić, czy przysługują Ci ulgi podatkowe.
  • Salaris – jest to odcinek z wypłaty (odpowiednik polskich „fiszek”). Wydawany jest wraz z wypłatą. Na samym dokumencie znajdują się informacje o dochodzie, wartości podatku oraz składkach ubezpieczeniowych. Podobnie jak Jaaropgaaf wydawany jest przez pracodawcę w formie elektronicznej bądź papierowej. Przydaje się w czasie rocznych rozliczeń zwłaszcza wtedy, gdy nie podatnik nie posiada (z jakiegoś powodu) wspomnianej karty podatkowej.
  • Kopia dowodu tożsamości.
  • Kopia polskiego zeznania PIT-36 (wraz z załącznikiem ZG).
  • Dane konta bankowego.

Rozliczanie podatku z Holandii za rok 2022 – co w przypadku braku dokumentów?

Może zdarzyć się, że holenderski pracodawca z jakiegoś powodu nie wystawi dokumentów. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej skontaktować się z nim i poprosić o ich dosłanie. Jeśli i w tym przypadku napotkasz problemy, sprawę należy skierować bezpośrednio do Belastingdienst.

Rozliczenie dochodów osiągniętych w Holandii w Polsce

Jeśli zaliczasz się do grupy Polaków pracujących w Holandii, musisz mieć świadomość, że z osiąganych za granicą dochodów należy rozliczyć się również w Polsce. Polski Urząd Skarbowy, podobnie jak holenderski, wymaga tego, aby w terminie złożyć zeznanie, o czym mówiu ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), a także międzynarodowa umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania podpisana pomiędzy Polską a Holandią.

Jak wygląda rozliczenie podatku w Polsce?

Dochód, który pochodzi z Holandii, rozliczany jest w Polsce za sprawą metody proporcjonalnego odliczenia. W prostych słowach mówiąc, sposób ten polega na tym, że polski rezydent podatkowy ma do zapłaty (w Polsce) pomniejszony podatek, o kwotę podatku, którą płaci w Holandii, przez co nie dochodzi do sytuacji, w której od tych samych dochodów dwukrotnie płacimy ten sam podatek. Warto wiedzieć jednak, że takie odliczenie nie jest pełne, a proporcjonalne do kwot, które pracownik otrzymuje w Polsce i w Holandii.

Złożenie zeznania podatkowego w Holandii – terminy 2023

Do kiedy jest czas na rozliczenie z holenderskim urzędem skarbowym? W przypadku Holandii można mówić o dwóch terminach: jeden, dla osób niezameldowanych w tym kraju i jeden dla tych, którzy takowe zameldowanie posiadają. W praktyce PIT z Holandii rozliczyć należy do:

  • 1 maja – osoby zameldowane,
  • 1 lipca – osoby niezameldowane w Holandii.

Zwrot holenderskiego podatku na konto – ile się czeka?

Jeśli należy Ci się zwrot podatku z kraju tulipanów, musisz uzbroić się w cierpliwość. Dlaczego? Dlatego, że Belastingdienst z reguły nie spieszy się z wypłatami. Ile trzeba poczekać na zwrot podatku z Holandii? Nadpłata za pracę w Holandii wpływa na konto z reguły po 3 miesiącach – pod warunkiem, że deklaracja zostanie dostarczona w wyznaczonym terminie. W przypadku, gdy podatnik się spóźni, czas ten może wydłużyć się o parę miesięcy lub w skrajnych przypadkach – o kilka lat.

Rozliczenie podatku Holandia – 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2019

Pracowałeś legalnie w Holandii w latach ubiegłych? W takim razie musisz wiedzieć, że zeznanie podatkowe w holenderskim urzędzie możesz dostarczyć w sposób retrospektywny. Oznacza to tyle, że obecne przepisy pozwalają ubiegać się o zaległy zwrot podatku z Holandii do kilku lat wstecz. Ilu dokładnie? Osoby pracujące w Holandii w 2023 roku, mogą rozliczyć się za 2022, 2021, 2020, 2021 i 2018 rok, a więc maksymalnie do 5 lat wstecz.

Ile wynosi średni zwrot holenderskiego podatku?

Średni zwrot podatku z Holandii wynosi 980 euro, co w przeliczeniu daje ponad 4 500 zł (przy aktualnym kursie, stan na 2022 rok).

Wysokość zwrotu podatku – od czego zależy?

To, jak wysoki zwrot podatku w Holandii będzie wypłacony, zależy w głównej mierze oczywiście od osiąganych dochodów. Warto jednak mieć świadomość, że jest to tylko jeden z czynników, które przekładają się na łączną kwotę nadpłat. Stąd też ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć, o jaki możesz starać się zwrot – wszystko to zależne jest od Twojej sytuacji życiowej. Co wpływa na wysokość zwrotu?

  • Status rezydenta – jeżeli pracujesz w Holandii co najmniej 5 lat, a 90% Twoich dochodów pochodzi z tego kraju, możesz ubiegać się o zaświadczenie UE/WE (otrzymasz je od polskiego fiskusa). Dzięki niemu z kolei otrzymasz prawo do stałego pobytu w kraju tulipanów oraz możliwość korzystania z ulg podatkowych.
  • Ulgi podatkowe – do przykładu poslużyć może m.in. ulga na dziecko, dzięki której łączna kwota wypłacanego podatku jest wyższa.
  • Rok podatkowy – w zasadzie co rok w Holandii mogą zmienić się progi podatkowe, stąd też możliwe, że opodatkowanie tych samych dochodów dziś i za rok będzie całkiem inne.
  • Rodzaj dochodu – nie bez znaczenia zostaje również rodzaj dochodu, a także to, ile jego źródeł było.
  • Partner fiskalny – wspólne rozliczenie i zwrot podatku? Tak z reguły jest lepiej. Złożenie jednej deklaracji z małżonkiem najczęściej podnosi łączną kwotę nadpłaty.

Zwrot podatku Holandia – jak się do niego zabrać?

„Zwrot podatku Holandia”, „jak uzyskać zwrot podatku z Holandii?” – brzmi znajomo? Właśnie w taki – lub podobny – spora część Polaków pracujących w kraju tulipanów szuka pomocy w rozliczaniu z podatku holenderskiego.

Sam proces przygotowania deklaracji, skompletowania dokumentów i kontaktu z Belastingdienst (holenderski urząd skarbowy) może budzić przerażenie, czego przyczyną jest m.in. bariera językowa, a także obcy, często zawiły, system podatkowy. Czy rozliczenie pitu holenderskiego może być przyjemnością? Okazuje się, że tak – rozwiązaniem problemu jest kontakt z profesjonalnym biurem rozliczeń zagranicznych.

Ranking biur rozliczających podatek z Holandii – zaufaj specjalistom

Strona rozliczpodatek.pl to miejsce, w którym pragniemy pomóc każdemu, kto w ciągu roku w legalny sposób podejmował pracę za granicą. Nie inaczej jest w przypadku Holandii, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród naszych rodaków.

Stąd też przygotowaliśmy ranking najlepszych biur podatkowych w Polsce, które od wielu lat pomagają Polakom rozliczać się z zagranicznych podatków. Na jakiej podstawie najlepszych? W głównej mierze wyznacznikiem są tutaj prawdziwe opinie ludzi przekładające się na renomę biura, lata doświadczenia, a także łączna liczba klientów, którzy zaufali danej firmie.

Jeśli nie wiesz, jak zabrać się do rozliczeń, skontaktuj się z wybranym biurem i odzyskaj należny zwrot podatku z Holandii bez wychodzenia z domu – zapraszamy!

Zwrot podatku z Holandii – opinie, które pomogą podjąć decyzję

Osiągałeś dochód w Holandii i chcesz uzyskać zwrot podatku z zagranicy, ale nie do końca wiesz, do kogo się zgłosić? Dzięki rozliczpodatek.pl nie musisz się tym dłużej martwić. Dlaczego? Nasz ranking biur rozliczających podatek posiada moduł opinii, a więc najlepszego potwierdzenia rzetelności danego przedsiębiorstwa. Co ważne, wszystkie głosy są prawdziwe – nie zależy nam na „sztucznej” promocji danego biura. Chcemy, by każdy Polak mógł bezpiecznie i wygodnie rozliczyć podatek dochodowy w Polsce za pracę za granicą. Nie inaczej jest w przypadku Holandii, dlatego też jeżeli pracowałeś w kraju tulipanów, odezwij się do wybranego biura i przygotuj zeznanie podatkowe z doświadczonymi konsultantami. Opinie, o których wspomnieliśmy, mówią często same za siebie! Zapoznaj się z komentarzami zamieszczanymi na naszej stronie i przekonaj się, że warto starać się o zwrot podatku z Holandii z obecnymi na stronie rozliczpodatek.pl biurami.

A może jesteś już po dostarczeniu formularza do urzędu? W takim razie podziel się swoimi odczuciami z nami i pomóż innym rodakom w wyborze idealnej placówki, w której będą mogli oni powierzyć swoje sprawy finansowe bez żadnych obaw – serdecznie do tego zachęcamy!

Gdzie najlepiej rozliczyć podatek z Holandii? Dziś możesz to zrobić z domu!

Jak i gdzie ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku z Holandii? Najlepiej to…z domu! Choć jeszcze do niedawna mogłoby się to wydawać mało realne, dziś jest jak najbardziej możliwe. Obecna technologia sprawia, że każdy podatnik może zdecydować się na przygotowanie deklaracji podatkowej z własnego pokoju – bez konieczności dojeżdżania do wybranego urzędu skarbowego bądź też placówki biura. Firmy, które znajdziesz w naszym rankingu, umożliwiają pełną współpracę online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – tym bardziej, jeśli w Twojej okolicy nie ma przedsiębiorstwa, które zajmuje się rozliczaniem zagranicznych podatków. Dzięki przygotowywaniu deklaracji przez Internet zaoszczędzisz również swój czas, który należałoby poświęcić na dojazdy do fizycznej placówki biura. Jedynym Twoim „problemem” w przypadku rozliczania podatku z Holandii online jest to, jakie biuro wybrać – na szczęście jednak możesz zasugerować się naszym rankingiem, który na pewno ułatwi wybór.

Biura rozliczające podatek w Holandii z całej Polski

Niezależnie od tego, czy jesteś z Krakowa, Wrocławia, Warszawy czy innej miejscowości – dzięki rankingowi najlepszych biur podatkowych masz szansę sprawdzić, do jakiej placówki jest Ci „po drodze”. Jeżeli nie jesteś przekonany co do zwrotu podatku z Holandii online, w każdej chwili możesz udać się osobiście do siedziby wybranego biura i tam złożyć wymagane do rozliczenia dokumenty. Sprawdź, gdzie masz najbliższej i już dziś odzyskaj nadpłacony podatek z Królestwa Niderlandów! W naszym zestawieniu znajdują się biura z takich miast jak Warszawa, Bielsko-Biała, Gliwice, Nowy Sącz czy Wrocław.

Firmy rozliczające podatek z Holandii – sukcesy poparte doświadczeniem

Rozlicz Podatek ma jeden cel: wspomóc Polaków wyjeżdżających do Holandii (i innych krajów) w rozliczaniu się z zagranicznych podatków. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że powierzenie swoich osobistych spraw – a do takich zaliczyć trzeba sprawy rozliczeniowe – nie jest takie proste. Na szczęście biura podatkowe znajdujące się w naszym rankingu to ścisła czołówka firm zajmujących się odzyskiwaniem nadpłaconego podatku za granicą. Przeglądając zestawienie, natkniesz się na firmy z wieloletnim, nawet kilkunastoletnim doświadczeniem. Poszczególne biura podatkowe mogą pochwalić się łączną kwotą zwróconych podatków liczoną w milionach złotych, co mówi samo za siebie, jak duża ilość klientów skorzystała z ich usług.

Zwrot podatku z Holandii – najtaniej w Polsce!

Czy ubiegając się o zwrot podatku z Holandii, trzeba liczyć się z dużym wydatkiem? Nie! Na rozliczpodatek.pl znajdziesz biura rozliczeń zagranicznych, których usługi wyceniane już od nieco ponad 100 zł. Dzięki naszemu zestawieniu masz szansę porównać ofertę poszczególnych firm i wybrać taką, która jest dla Ciebie najbardziej opłacalna pod kątem finansowym.

Zwrot podatku Holandia – najtaniej i najbezpieczniej!

Można byłoby sobie pomyśleć, że tanie rozliczenie podatkowe dochodów z Holandii niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem pod kątem bezpieczeństwa. Nic bardziej mylnego! Opinie, o których pisaliśmy (i które możesz w każdej chwili zobaczyć) nie wzięły się znikąd. Wszystkie biura z naszego zestawienia znane są z tego, że na pierwszym miejscu stawiają zadowolenie i bezpieczeństwo klientów. Wszystkie dane, które wysyłane są do placówek firmy, przechowywane są na chronionych serwerach, dzięki czemu zyskujesz pewność, że Twoje dokumenty nie trafią w niepowołane ręce.

Szybki zwrot podatku z Holandii – to się uda!

Nikt nie lubi czekać – a tym bardziej, jeśli mówimy tutaj o nadchodzącym przelewie. Choć czas oczekiwania na zwrot podatku od Belastingdienst wynosi z reguły kilka miesięcy, tak warto wiedzieć, że biura podatkowe znajdujące się w naszym rankingu najlepszych firm rozliczeniowych dokładają wszelkich starań, aby nadpłata dotarła jak najszybciej to możliwe. Warto jednak pamiętać o jednym: im szybciej dostarczymy plik odpowiednich dokumentów do biura, tym na szybszy zwrot możemy liczyć. Nie czekaj więc – zadzwoń do wybranego biura i szybko odzyskaj zwrot podatku z Holandii!

Zwrot podatku z Holandii – tanio, szybko i wygodnie

Można powiedzieć, że rozliczenie podatku z Holandii w Polsce nigdy nie było prostsze, niż ma to miejsce dziś. Wszystko za sprawą profesjonalnych biur rozliczeń zagranicznych, dzięki którym możesz tanio, szybko i wygodnie złożyć deklarację i wysłać ją do Belastingdienst. Podatki wcale nie muszą być takie straszne!

Zwrot podatku z Niemiec ~ Zwrot podatku z Holandii ~ Zwrot podatku z Austrii ~ Zwrot podatku z Belgii ~ Zwrot podatku z Norwegii ~ Zwrot podatku z Anglii ~ Zwrot podatku z Czech