5/5 - (1)

Dokumenty – zwrot podatku z Holandii

Zastanawiasz się, jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Holandii? Jeśli tak, to nie musisz dłużej się głowić – na stronie rozliczpodatek.pl znajdziesz gotowe druki do pobrania, dzięki którym w prawidłowy sposób złożysz roczną deklarację podatkową do Belastingdienst, czyli holenderskiego urzędu skarbowego. Nie czekaj, pobierz dokumenty do zwrotu podatku z Holandii już dziś – zapraszamy.

Rozliczenie podatku z Holandii – dokumenty to podstawa

Legalna praca w Królestwie Niderlandów wiąże się najczęściej z koniecznością złożenia rocznej deklaracji podatkowej do Belastingdienst. Aby móc to zrobić, należy skompletować należyte dokumenty do rozliczenia podatku z Holandii – bez odpowiedniego pliku druków nie mamy co myśleć o zwrocie podatku z tego kraju.

Rozliczenie podatku z Holandii – jakie dokumenty będą potrzebne?

Poniżej zestawiliśmy dokumenty do rozliczenia w Holandii, które są aktualnie wymagane przez holenderski urząd skarbowy. Obok wyjaśnienia, czym jest konkretny druk, znajdują się linki kierujące do konkretnego dokumentu, który możesz pobrać na swoje urządzenie.

Karta podatkowa – Jaaropgave (Jarograf)

Jaaropgave to podstawowy dokument, za pomocą którego można rozliczyć się z holenderskim urzędem skarbowym. Jest to karta podatkowa, na której znajdują się istotne pod kątem zobowiązania podatkowego informacje. Pracując w Holandii na podstawie umowy o pracę, powinieneś otrzymać ją na koniec roku podatkowego od swojego pracodawcy (lub pracodawców, jeśli pracowałeś w kilku miejscach).

Odcinek z wypłaty – Salaris

Jeśli chodzi o dokumenty do zwrotu podatku z Holandii, Salaris nie jest wymaganym drukiem, choć może przydać się w momencie, w którym z jakiegoś powodu nie jesteśmy w posiadaniu karty podatkowej Jaaropgave.

Zaświadczenie o dochodach – druk EU/EWR

Druk ten wystawiany jest przez polski urząd skarbowy po uprzednim złożeniu PIT/ZG. Potrzebny jest do tego, by móc ubiegać się o przyznanie dodatkowych ulg podatkowych. Co ważne: aby móc z nich skorzystać, 90% ogólnych dochodów rocznych musi pochodzić z Holandii.

M-Bijlet

M-Bijlet (M-form) to formularz zeznania podatkowego, który otrzymują osoby częściowo zameldowane w Holandii. Otrzymać go można, kontaktując się z Belastingdienst.

Informacja o zmianie adresu w Belastingdienst

Druk pozwalający zmienić adres w Belastingdienst.

Oświadczenie o stanie rodzinnym

Dokument wymagany na poczet zasiłku rodzinnego, a także uzyskania ulgi na dziecko – dokument musi być potwierdzony przez polski urząd.

Zgłoszenie numeru konta

Aby zmienić numer konta w Belastingdienst, należy wysłać pisemny wniosek z załącznikami.

Oprócz wyżej wymienionych dokumentów do rozliczenia podatku z Holandii warto przygotować również np. okres zameldowania na terenie tego kraju oraz numer BSN.

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozliczeniu holenderskiego podatku, a także w skompletowaniu wymaganych druków, sprawdź nasz ranking biur podatkowych i skorzystaj z usług profesjonalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w rozliczeniach zagranicznych i kontaktem z Belastingdienst i nie tylko.

WOEM