5/5 - (1)

Od czego zależy zwrot podatku z zagranicy?

Od czego zależy zwrot podatku z zagranicy?

Kwota zwrotu podatku z zagranicy zależna jest od indywidualnej sytuacji danej osoby. Główny wpływ ma tutaj wysokość osiągniętych w danym roku dochodów  – im więcej zarobiliśmy, tym wyższe składki na podatek dochodowy zapłaciliśmy. W wielu przypadkach ważny będzie również wiek, stan cywilny oraz okres, w jakim mieszkaliśmy w danym państwie. Ostateczną kwotę poznamy, składając roczne rozliczenie w urzędzie skarbowym.

Na wysokość zwrotu podatku z zagranicy wpływają także w znacznym stopniu ulgi i odliczenia. Najczęściej możemy skorzystać z nich, jeśli zostaniemy uznani za rezydenta podatkowego danego kraju. W zależności od państwa będziemy mieli dostęp do innych ulg podatkowych, najczęściej dotyczą one jednak rodziny i dzieci. Pozwalają one obniżyć podstawę opodatkowania, co przekłada się później na wyższy zwrot.

Jak najłatwiej obliczyć zwrot podatku z zagranicy? Korzystając z usług specjalistów doskonale znających temat. Z pomocą doradców obliczysz przysługującą Ci należność, uwzględniając wszystkie czynniki – sprawdź nasz ranking biur podatkowych w Polsce i wybierz odpowiadającą Ci firmę.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM