5/5 - (1)

Kiedy zwrot podatku z Belgii?

Kiedy zwrot podatku z Belgii?

Termin uzyskania zwrotu podatku z Belgii zależy od daty złożenia naszego zeznania podatkowego oraz prawidłowego wypełnienia dokumentów. Najszybciej i najwygodniej rozliczyć się można drogą elektroniczną – w takim wypadku formularz trafia bezpośrednio do urzędników, co znacznie przyspiesza całą procedurę.

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Belgii wynosi średnio 6 miesięcy. Należne pieniądze otrzymać możemy jednak od 3 do nawet do 12 miesięcy od złożenia deklaracji. Zależy to od indywidualnej sytuacji podatnika – jego zarobków, sytuacji rodzinnej, i ulg, z jakich będzie korzystać. Jeżeli zależy Ci na szybkim otrzymaniu pieniędzy, skup się przede wszystkim na jak najszybszym załatwieniu formalności i złożeniu deklaracji w wyznaczonym terminie.

Zdarzają się sytuacje, że deklaracja została wypełniona nieprawidłowo, lub brakuje niezbędnych informacji. W takim wypadku urząd skarbowy odezwie się do nas w celu wyjaśnienia sytuacji i może zażądać dokonania korekty. Sprawi to automatycznie, że cały proces znacznie się przeciągnie i poczekamy na zwrot podatku z Belgii zdecydowanie dłużej. Aby uniknąć takich sytuacji, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Nie wiesz jaką firmę najlepiej wybrać? Sprawdź nasz ranking biur podatkowych w Polsce i postaw na doświadczonych i wykwalifikowanych doradców.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM