5/5 - (3)

Kiedy SKAT wypłaca zwrot podatku 2023?

Kiedy SKAT wypłaca zwrot podatku 2023?

Jeżeli rozliczymy się w wyznaczonym terminie, zwrot podatku z Danii powinniśmy otrzymać najpóźniej po sześciu miesiącach. Rozpatrywanie wniosków rozpoczyna się po 1 lipca, warto jednak załatwić wszystkie formalności wcześniej.

W celu uzyskania zwrotu podatku z Danii należy rozliczyć się tamtejszym urzędem skarbowym. Deklarację naszego rocznego dochodu należy złożyć do 1 maja lub 1 lipca – obowiązujący nas termin znajdziemy na wstępnej deklaracji podatkowej Årsopgørelse.

Niestety urząd skarbowy nie podaje dokładnej informacji o terminie przesłania pieniędzy, nie jesteśmy więc w stanie sprawdzić aktualnego statusu naszego zwrotu podatku z Danii. Jedynym punktem odniesienia jest termin złożenia rozliczenia – im szybciej złożymy formularz, tym szybciej możemy liczyć na zwrot.

Co ważne, pieniądze duński urząd skarbowy wysyła wyłącznie drogą elektroniczną. W tym celu funkcjonuje tak zwane Nemkonto – rachunek bankowy specjalnie przeznaczony do celów podatkowych. Należy pamiętać, aby zarejestrować nasze konto, zanim zaczniemy starać się o zwrot podatku z Danii.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM