5/5 - (1)

Jak zostać rezydentem podatkowym w Austrii?

Jak zostać rezydentem podatkowym w Austrii?

Każdy, kto przez co najmniej 6 miesięcy mieszka w Austrii, może ubiegać się o status austriackiego rezydenta podatkowego. Aby go otrzymać, należy udać się do placówki urzędu skarbowego w celu wyrobienia numeru podatkowego. Na wniosek urzędnicy wydają certyfikat rezydencji podatkowej, który jest poświadczeniem tego, że dana osoba mieszka w Austrii w celach podatkowych i tym samym – podlega pod nieograniczony obowiązek podatkowy w tym państwie, co w praktyce oznacza, że dochody, które w ciągu roku uzyskuje, rozlicza jedynie w Austrii.

Zmiana rezydencji na austriacką jest opłacalna dla każdego, kto planuje na dłużej zostać w Austrii i chce skorzystać z ulg podatkowych, a także kwoty wolnej od podatku, która w 2023 roku wynosi 11 693 €.

Jeśli nie wiesz, jak uzyskać status austriackiego rezydenta, zgłoś się do firmy zajmującej szeroko pojętymi rozliczeniami i doradztwem związanym ze zwrotem podatku z Austrii i nie tylko. Takie przedsiębiorstwa znajdziesz w naszym rankingu najlepszych biur rachunkowych w Polsce – zapraszamy.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM