5/5 - (1)

Jak uzyskać zwrot podatku z zagranicy?

Jak uzyskać zwrot podatku z zagranicy?

O zwrot nadpłaconego za granicą podatku starać się można, składając roczną deklarację w urzędzie skarbowym. Dokonując rozliczenia zgodnie z obowiązującymi w danym kraju przepisami, możemy poznać kwotę zwrotu po uwzględnieniu wszelkich ulg i odliczeń. Cały proces trwa zazwyczaj kilka miesięcy, po których należne nam pieniądze trafią na nasze konto.

Zazwyczaj do rozliczenia potrzebny będzie dokument zawierający informacje o naszych dochodach oraz opłacanych w danym roku składkach. Jeżeli nasz pracodawca pobierał przez cały okres większą kwotę, niż zakładał urząd skarbowy, to możemy starać się o zwrot nadpłaty. W tym celu w wyznaczonym terminie należy złożyć odpowiedni formularz.

Rozliczenia można dokonać samemu lub zlecić profesjonalnym doradcom podatkowym. To świetna opcja, dzięki której nie musimy martwić się o terminy i znajomość obowiązujących w danym kraju procedur. Jeżeli chcesz skorzystać z takiej opcji, polecamy znaleźć odpowiadającą Ci firmę w naszym rankingu najlepszych biur podatkowych w Polsce.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM