5/5 - (1)

Jak uniknąć podatku z Austrii?

Jak uniknąć podatku z Austrii?

Podstawą do tego, by móc uniknąć podwójnego opodatkowania w Polsce (w związku z uzyskiwaniem dochodów w Austrii), jest posiadanie statusu austriackiego rezydenta podatkowego. Aby go zdobyć, należy pracować przez co najmniej pół roku (6 miesięcy) w Austrii i odprowadzać w tym czasie składki do urzędu skarbowego. Rezydentami są również podatnicy, których całkowite dochody (nie tylko z Austrii, ale również z innych krajów) w co najmniej 90% pochodzą właśnie z tego państwa.

Możliwe jest to za sprawą umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, w której zastosowanie ma metoda wyłączenia z progresją. Opiera się ona bowiem o takie zasady, które mówią, że osoby z Polski, podejmujące prace na terenie Austrii, są zwolnione z płacenia zagranicznego podatku polskiemu fiskusowi. Zagraniczne dochody w takim wypadku służą jedynie do wyliczania stopy procentowej, którą stosuje się do przychodów, jakie zostały uzyskane w ciągu roku w Polsce.

Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś zwolniony z zapłaty austriackiego podatku, pozwól sobie pomóc. Na stronie rozliczpodatek.pl znajdziesz gotowy ranking najlepszych biur rachunkowych w Polsce, wśród których nie brakuje firm specjalizujących się w rozliczeniach z austriackim urzędem skarbowym.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM