5/5 - (1)

Jak rozliczyć zwrot podatku z Holandii w Polsce?

Jak rozliczyć zwrot podatku z Holandii w Polsce?

Osoby, które uzyskały w danym roku dodatkowy dochód z Holandii, muszą złożyć w polskim urzędzie skarbowym jedną z deklaracji podatkowych (PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39) wraz ze specjalnym załącznikiem PIT/ZG (PIT zagranica). Sytuacja ta dotyczy tych podatników, którzy wyjeżdżają do Królestwa Niderlandów sezonowo lub tych, którzy na co dzień mieszkają w Polsce, ale otrzymują zagraniczne wynagrodzenie (np. pracują zdalnie w kraju ojczystym w firmie z kapitałem z zagranicy – w tym wypadku z Holandii).

Jeżeli z kolei mówimy o zwrocie podatku z Holandii, warto pamiętać, że traktowany jest on jako przychód, stąd też informacje o nim należy umieścić w rocznym zeznaniu podatkowym dostarczanym do polskiego fiskusa. Rozliczenie tejże nadpłaty odbywa się na zasadach proporcjonalnego odliczenia.

Potrzebujesz pomocy w rozliczeniu podatku z Holandii w Polsce? Skorzystaj z rankingu najlepszych biur podatkowych już dziś i nie przejmuj się formalnościami. Zaufaj doświadczonym ekspertom i ciesz się wysokim zwrotem z Królestwa Niderlandów i nie tylko.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM