5/5 - (1)

Jak rozliczyć PIT z Czech w Polsce?

Jak rozliczyć PIT z Czech w Polsce?

Jeżeli osiągałeś legalne dochody na terenie Czech i posiadasz status polskiego rezydenta skarbowego, jesteś zobowiązany do rozliczenia się również z urzędem skarbowym w Polsce. Do tego niezbędne jest złożenie po zakończeniu roku podatkowego rocznej deklaracji wraz z załącznikiem PIT/ZG (PIT-zagranica). Jest to dokument, na którym zawierane należy wpisać zagraniczny dochód oraz kwoty odprowadzonych składek na poczet podatku.

Rozliczenie podatku z Czech w Polsce nie oznacza jednak, że zapłacimy podwójny podatek – wszystko to dzięki umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania podpisanej między obiema krajami. Mówi ona o tym, że dochód uzyskany w Czechach nie jest opodatkowany – zostaje on jednak wliczony do puli decydującej o stopie procentowej (jest to tzw. metoda wyłączenia z progresją).

Nie wiesz, czy powinieneś rozliczyć się z czeskich dochodów w Polsce? A może potrzebujesz pomocy w przygotowaniu rocznej deklaracji? Niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji – na rozliczpodatek.pl znajdziesz ranking najlepszych biur podatkowych, które pomogą przejść przez proces rozliczania bez żadnych stresów i wątpliwości.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM