5/5 - (1)

Jak rozliczyć dochody z Belgii 2023?

Jak rozliczyć dochody z Belgii 2023?

Myśląc o rozliczeniu się z belgijskich dochodów, na samym początku należy przygotować odpowiedni zestaw dokumentów, w skład którego wchodzi:

  • karta podatkowa Loonfiche, którą otrzymuje się na koniec roku podatkowego od swojego pracodawcy,
  • odcinek z wypłaty Loonbrief,
  • numer identyfikacji podatkowej (National Numer); nadawany jest on automatycznie cudzoziemcom np. w chwili ubiegania się o zezwolenie na pobyt w Belgii,
  • druk EU/EWR z pieczątką polskiego urzędu skarbowego (zaświadczenie o zagranicznych dochodach),
  • kopia dowodu osobistego lub paszportu,
  • numer konta bankowego.

Gdy jest się w posiadaniu dokumentów, należy przygotować roczną deklarację podatkową (na podstawie danych z karty podatkowej), a następnie dostarczyć ją do właściwego urzędu skarbowego w Belgii (na podstawie miejsca zamieszkania). Można to zrobić stacjonarnie (udając się do siedziby organu) bądź przez Internet – za pomocą elektronicznej deklaracji. Posiadając status rezydenta, ma się na to czas do 30 czerwca (papierowe zeznanie) lub 20 lipca (e-deklaracja), bądź do 4 listopada (jeśli nie jest się belgijskim rezydentem podatkowym). Pozwala to uzyskać należny nam zwrot podatku z Belgii.

Sprawdź już dziś nasz ranking najlepszych biur rachunkowych w Polsce i skorzystaj z pomocy profesjonalistów, którzy zadbają o poprawność danych Twojego zeznania podatkowego i o to, aby zeznanie dotarło do urzędu na czas.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM