5/5 - (1)

Jak rozliczyć Danię?

Jak rozliczyć Danię?

Do rozliczenia podatku z Danii niezbędne jest przygotowanie i dostarczenie rocznej deklaracji podatkowej do SKAT, czyli tamtejszego urzędu skarbowego. Podatnicy mają na to czas do 1 lipca roku następującego po tym, w którym osiągane były legalne dochody na terenie tego państwa. Aby wypełnić i złożyć zeznanie należy odpowiednio wcześniej przygotować dokumenty rozliczeniowe, na podstawie których możliwe jest prawidłowe wypełnienie formularza. Do takowych zaliczają się kody TASTSELV, oplysningsseddel, a także arsopgorelse.

Co ważne jednak: do rozliczenia podatku z Danii niezbędne jest wcześniejsze uzyskanie numeru CPR (odpowiednik NIP w Polsce), zarejestrowanie się w duńskim systemie podatkowym (poprzez SKAT), a także zdobycie wspomnianego kodu TASTSELV (na stronie www.skat.dk).

Liczysz na zwrot podatku z Danii bądź po prostu – potrzebujesz pomocy w rozliczeniach ze SKAT? Na stronie rozliczpodatek.pl znajdziesz aktualny ranking najlepszych biur rachunkowych w Polsce, dzięki którym rozliczanie się z duńskim urzędem skarbowym (i nie tylko) jest o wiele prostsze. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów już dziś!

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM