5/5 - (1)

Jak przyspieszyć zwrot podatku z Niemiec?

Jak przyspieszyć zwrot podatku z Niemiec?

Najlepszym, najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem na to, by uzyskać szybszy zwrot podatku z Niemiec, jest terminowe składanie deklaracji podatkowej do Finanzamt, czyli niemieckiego urzędu skarbowego. Dostarczenie zeznania w terminie sprawi bowiem, że urzędnicy szybciej usiądą do przesłanych dokumentów i tym samym, wcześniej wypłacą należność na konto podatnika.

Warto jednak mieć na uwadze, że przesłanie deklaracji w terminie sprawi, że nadpłata pojawi się już po kilku dniach: w tym wszystkim nie należy zapominać o terminach wypłat zwrotu podatku z Niemiec. Średni czas oczekiwania na pieniądze wynosi od 3 do 6 miesięcy.

Chcąc otrzymać szybciej zwrot, warto również przesłać deklarację w formie elektronicznej – e-druki mają bowiem pierwszeństwo od tych, które zostały dosłane w tradycyjnym wydaniu – papierowym.

W tym wszystkim warto również zadbać o poprawność danych, a także wszystkie niezbędne dokumenty do zwrotu podatku z Niemiec – ewentualne korekty wydłużają bowiem czas oczekiwania na nadpłatę. Jeśli nie chcesz długo czekać na pieniądze od Finanzamt, skorzystaj już dziś z pomocy zaufanego biura. Do kogo się zwrócić o pomoc? Jeśli nie wiesz, to koniecznie zapoznaj się z rankingiem najlepszych biur podatkowych i nie przejmuj się formalnościami.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM