5/5 - (1)

Jak przyspieszyć zwrot podatku z Niemiec?

Jak przyspieszyć zwrot podatku z Niemiec?

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec zależy od wielu różnych czynników. Może być różny ze względu na miejsce złożenia deklaracji, formę rozliczenia, a także od terminu, w jakim złożyliśmy dokumenty. Pomimo że nie zawsze mamy na to wpływ, pewne działania mogą przyspieszyć zwrot podatku z Niemiec.

Przede wszystkim, jeżeli zależy nam na jak najszybszym otrzymaniu pieniędzy na konto, nie powinniśmy zwlekać ze złożeniem deklaracji. Im szybciej to zrobimy, tym większe szanse na szybki zwrot. Czas oczekiwania w Niemczech wynosi zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy.

Cały proces możemy także przyspieszyć, korzystając z możliwości rozliczenia online – w ten sposób zaoszczędzisz czas, który zabrałoby dotarcie do urzędu lub tradycyjna korespondencja listowna.

Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z usług profesjonalnych doradców – pozwala to uniknąć skomplikowanych procedur i dotrzymać ustalonych terminów. Jeśli nie wiesz jakie firmy świadczą najlepsze usługi, zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem najlepszych biur podatkowych w Polsce.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM