5/5 - (1)

Jak odzyskać podatek zapłacony w Belgii?

Jak odzyskać podatek zapłacony w Belgii?

Niezbędne do tego jest posiadanie karty podatkowej Fiche, którą otrzymuje się od austriackiego pracodawcy, a także zaświadczenie EOG. Co ważne jednak; by liczyć na zwrot podatku, trzeba być legalnie zatrudnionym na terenie Belgii, a także odprowadzać składki na poczet podatku dochodowego. Co więcej, po zakończonym roku podatkowym należy pomyśleć o złożeniu rocznej deklaracji podatkowej.

Mówiąc o zwrocie podatku z Belgii, warto mieć świadomość, że belgijski system podatkowy przewiduje wsteczne rozliczenie – maksymalnie do 3 lat wstecz. Innymi słowy: w 2023 roku wciąż można dostarczyć do urzędu skarbowego deklarację za lata 2022, 2021 i 20220.

Samodzielne ubieganie się o nadpłatę podatkową w Belgii jest możliwe, choć wielu osobom sprawia niemałe trudności. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z rankingu najlepszych biur rachunkowych w Polsce i odezwanie się do jednej z firm, która od lat zajmuje się szeroko pojętym doradztwem w kwestii rozliczeń zagranicznych, w tym z Belgii. Jeśli potrzebujesz pomocy, zdaj się na profesjonalistów i ciesz się wypłatą od belgijskiego urzędu skarbowego.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM