5/5 - (1)

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec 2023?

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec 2023?

W Niemczech urząd skarbowy nie ma jednego konkretnego wyznaczonego terminu w którym musi dokonać wypłat zwrotu podatku. Wpływ na to ma wiele czynników i dużo zależy od tego, kiedy złożymy zeznanie.

Deklarację podatkową musimy dostarczyć do urzędu najpóźniej do 31 lipca. Jeżeli zastosujemy się do obowiązujących terminów i nie będzie żadnych problemów z dokumentacją i danymi – czas oczekiwania wynosi średnio od 3 do 6 miesięcy.

Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec najszybciej? Wcześniejsze dostarczenie dokumentów jest najlepszym sposobem na przyspieszenie całego procesu, ponieważ urząd przetwarza deklaracje w takiej kolejności, jakiej one napływają. Doświadczenie pokazuje także, że szybciej rozpatrywane są zeznania składane elektronicznie.

Przed złożeniem rozliczenia podatku z Niemiec warto upewnić się, czy nie zawiera ono błędów – potrzeba korekty znacznie wydłuży okres oczekiwania. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystko zostało wypełnione prawidłowo, skorzystaj z pomocy fachowców. Sprawdź nasz ranking najlepszych biur podatkowych i wybierz firmę, która załatwi za Ciebie formalności.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM