5/5 - (1)

Ile wynosi podatek VAT w Austrii?

Ile wynosi podatek VAT w Austrii?

Aktualnie w Austrii obowiązują trzy stawki VAT:

  • 20% – jest to podstawowa stawka mająca zastosowanie w przypadku większości towarów, które nie zostały objęte obniżonym VAT-em,
  • 13% – stawka ta dotyczy między innymi biletów lotniczych, biletów na wydarzenia sportowe, wstępu na wydarzenia kulturalne oraz do parków rozrywki, niektórych artykułów rolnych, drewna kominkowego czy kwiatów ciętych i służących jako dekoracja,
  • 10% – tą obniżoną stawkę stosuje się między innymi w przypadku artykułów spożywczych, jedzenia zamawianego na wynos, gazet, czasopism, książek, e-booków, audiobooków, abonamentu telewizyjnego oraz transportu kolejowego.
  • 0% – specjalna zerowa stawka VAT stosowana jest w przypadku transportu unijnego oraz międzynarodowego (nie wliczając w to transportu drogowego/kolejowego), a także podczas oferowania usług zakwaterowania i noclegów w hotelach.

Rozliczenie podatku VAT może być składane kwartalnie lub miesięcznie. Należy pamiętać także, że każdą osobę posiadającą numer VAT, obowiązuje rozliczenie podatku z Austrii z urzędem skarbowym. 

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM