5/5 - (3)

Ile trwa rozliczenie podatku z Holandii?

Ile trwa rozliczenie podatku z Holandii?

Belastingdienst, czyli Holenderski Urząd Skarbowy ma w teorii aż 3 lata na rozpatrzenie Twojego rocznego rozliczenia, jednak tak długie oczekiwanie nie jest zbyt częste. Zazwyczaj zwrot podatku z Holandii otrzymamy po 3-4 miesiącach.

Jedynym sposobem na przyspieszenie rozliczenia podatku jest złożenie deklaracji jak najszybciej – każda zobowiązana do tego osoba posiadająca meldunek musi złożyć wymagane dokumenty najpóźniej do 1 maja, natomiast termin 1 lipca obowiązujejeżeli nie jest zameldowana w Holandii.

Nie mamy niestety możliwości sprawdzenia statusu naszego zwrotu podatku z Holandii – jako że urząd nie ma wyznaczonego konkretnego terminu, do którego musi wysłać nam należne pieniądze, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Z obserwacji poprzednich lat wynika, że zeznania rozpatrywane są w odpowiedniej kolejności, choć praktyka pokazuje, że szybciej procesowane są zeznania online. Dobry sposobem jest również skorzystanie z pomocy doradców – najlepszych specjalistów pomoże Ci znaleźć nasz ranking najlepszych biur rachunkowych w Polsce.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM