2.8/5 - (17)

Ile kosztuje rozliczenie PIT z Niemiec?

Ile kosztuje rozliczenie PIT z Niemiec?

Średni koszt rozliczenia podatku z Niemiec z pomocą profesjonalnego biura rachunkowego to około 250-300 zł. Warto wziąć pod uwagę jednak, że ceny takiej usługi mogą się różnić w zależności od indywidualnej sytuacji podatnika (bardziej skomplikowane sprawy kosztują z reguły więcej – podobnie jak przygotowywanie wniosku ze współmałżonkiem). Takie opcje mogą kosztować nawet 400-450 zł.

Samodzielne przygotowanie i przesłanie deklaracji do niemieckiego urzędu skarbowego Finanzamt jest bezpłatne – wiążę się ono jednak z ryzykiem zamieszczenia nieprawidłowych informacji, stąd też najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, gdzie za niewielką opłatą otrzymuje się kompleksowe wsparcie od konsultantów, którzy zadbają o poprawność danych i dotrzymanie terminów przesłania zeznania.

Jeśli szukasz wsparcia w przygotowaniu dokumentów, skorzystaj z naszego rankingu najlepszych biur podatkowych w Polsce – znajdziesz w nim najbardziej cenione firmy w kraju, które posiadają wieloletnie doświadczenie we zwrocie podatku z Niemiec i nie tylko.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM