5/5 - (2)

Ile kosztuje doradca podatkowy w Niemczech?

Ile kosztuje doradca podatkowy w Niemczech?

Warto wiedzieć, że koszt rocznego rozliczenia z pomocą niemieckiego doradcy podatkowego uzależniony jest od dochodu podatnika/obrotu uzyskanego w ciągu roku – przykładowo przy zarobkach:

  • 5000 euro – pełna opłata wyniesie 316 euro,
  • 50000 euro – koszt usługi będzie wynosić już 1098 euro,
  • 600000 euro – w takim wypadku należy liczyć się z wydatkiem rzędu 2867 euro.

Oczywiście koszty te nieznacznie mogą się różnić – wszystko bowiem zależy od zakresu usług (to, czy np. steuerberater przejmuje pełen obowiązek nad podatnikiem, czyli kontakt z urzędem, wprowadzanie korekt, dojazdy do urzędu itp.). Więcej można zapłacić również w przypadku wspólnego składania deklaracji podatkowej (wraz z małżonkiem).

Powyższe kwoty zostały ustanowione w specjalnym rozporządzeniu (StBVV) dotyczącego wynagrodzeń doradców podatkowych w Niemczech.

Średni koszt współpracy z doradcą podatkowym w Polsce wynosi około 400-500 zł. W skład usług wchodzi konsultacja wraz z przygotowaniem deklaracji podatkowej – na taką cenę możesz liczyć, współpracując z jednym z renomowanych biur podatkowych. Sprawdź aktualne stawki firm zajmujących się uzyskiwaniem zwrotu podatku z Niemiec – więcej informacji znajdziesz w naszym rankingu najlepszych biur rachunkowych.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM