5/5 - (1)

Ile jest czasu na rozliczenie podatku z Belgii?

Ile jest czasu na rozliczenie podatku z Belgii?

To zależy od tego, czy posiada się status rezydenta podatkowego w Belgii, czy nie. Osoby zameldowane mają czas do 30 czerwca (w przypadku złożenia papierowego zeznania podatkowego) bądź 20 lipca (elektroniczne zeznanie). Nierezydenci z kolei mogą dostarczyć niezbędne dokumenty do belgijskiego urzędu skarbowego nie później niż do 4 listopada. Termin ten obowiązuje również tych podatników, którzy chcą rozliczyć się z belgijskim urzędem skarbowym w sposób retrospektywny, czyli za poprzednie lata (możliwe jest to do trzech lat wstecz, czyli np. rozliczając się w 2023 roku, wciąż można przedstawić zeznanie za 2020 rok).

Mówiąc o terminach rozliczeń, warto przypomnieć, ile się czeka na zwrot podatku z Belgii. Obecnie cały proces wypłacania nadpłaty podatkowej zajmuje urzędnikom od 3 do 12 miesięcy – to jak szybko pieniądze wpłyną na konto, zależy od różnych czynników jak np. indywidualna sytuacja życiowa czy przysługujące ulgi podatkowe.

Skorzystaj już dziś z naszego rankingu najlepszych biur rachunkowych i ułatw sobie rozliczanie podatku z Belgii – zapraszamy.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM