5/5 - (2)

Czy zwrot podatku z Holandii jest przychodem?

Czy zwrot podatku z Holandii jest przychodem?

Nadpłata podatkowa z Holandii, którą otrzymuje się na swoje konto bankowe, traktowana jest przez polskiego fiskusa jako przychód. To z kolei oznacza, że informacje o zwrocie podatku z Królestwa Niderlandów należy umieścić w rocznym zeznaniu podatkowym składanym do urzędu skarbowego w Polsce.

1 stycznia 2021 weszły w życie nowe przepisy, które zmieniły zasady funkcjonowania tzw. ulgi abolicyjnej. Zgodnie z nimi Polacy pracujący m.in. w Holandii, są zobowiązani do dopłaty różnicy między podatkiem zapłaconym za granicą a tym, który należałoby uiścić w Polsce. W praktyce oznacza to tyle, że ewentualny zwrot podatku z Holandii powinien zostać umieszczony w deklaracji podatkowej i podobnie jak dochody osiągnięte na terenie Królestwa Niderlandów, rozliczony musi być za pomocą metody proporcjonalnego odliczenia.

Jeśli chcesz rozliczyć zwrot podatku z Holandii, skorzystaj z naszego rankingu najlepszych biur rachunkowych w Polsce i zdecyduj się na współpracę z profesjonalistami, którzy zadbają o poprawność Twojego zeznania podatkowego.

Zobacz podobne

Przeczytaj również naszego bloga

WOEM